Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 listopada 2022, 14:43

Quentin Tarantino do krytykujących przemoc w jego filmach: „Idźcie obejrzeć coś innego”

Quentin Tarantino nie boi się krytyków swoich filmów, których zdaniem w produkcjach reżysera jest dużo nieprzyzwoitego języka oraz przemocy. Zdaniem mężczyzny, jeśli ktoś nie lubi tych elementów, to niech po prostu nie ogląda jego produkcji.

Źrodło fot. Django; reż. Quentin Tarantino; Columbia Pictures; 2012
i

Quentin Tarantino jest wyjątkowym reżyserem, którego filmy są równie specyficzne. Produkcje twórcy można kochać lub nienawidzić. Członkowie tej drugiej grupy krytykują pewne aspekty obrazów Tarantino, o czym reżyser rozmawiał z prowadzącym talk-show HBO Who’s Talking to Chris Wallace. W trakcie dyskusji Chris Wallace zadał pytanie dotyczące mniej zadowolonych widzów (via Variety):

CW: Często mówisz o sobie jako o dyrygencie i widowni jako o orkiestrze. Gdy ludzie stwierdzają: W tych filmach jest za dużo przemocy i zbyt często jest używane „słowo na n”. Co wtedy odpowiadasz?

QT: Powinieneś obejrzeć coś innego. Jeśli masz problem z moimi filmami, to nie powinieneś iść ich oglądać. Widocznie nie robię ich dla ciebie.

W obronie reżysera już w przeszłości występował między innymi Samuel L. Jackson. W 2019 roku aktor udzielił wywiadu dla magazynu Esquire, gdzie został poruszony wątek Tarantino i nadużywania pewnego zwrotu:

To jest pie*******e. Nie możesz po prostu powiedzieć scenarzyście, że nie można wypowiedzieć, napisać słów, włożyć ich do ust postaci, z których etnicznością są związane i wypowiedzieć w sposób, w jaki oni ich używają. Nie możesz tego zrobić, ponieważ to wtedy staje się kłamstwem, nie jest szczere. Nie jest po prostu szczere.

Problemu nie widział także Jamie Foxx, który jest gwiazdą hitu Django. Wspomniał o tym w 2018 roku podczas rozmowy z Yahoo! Entertainment:

Rozumiałem tekst. Słowo na n padło około 100 razy, ale wszystko zrozumiałem. Tak po prostu było w przeszłości.

Krytycy filmowca mogą próbować przekonać go do swoich racji, ale znając Quentina Tarantino możemy być pewni, że swojego zdania w tej kwestii nie zmieni. Dlatego prawdopodobnie za jakiś czas znowu usłyszymy głosy karcące słynnego reżysera, a on dalej będzie tworzył produkcje według własnych upodobań.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.