Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2021, 14:51

autor: Ania Orzech

Przemycał kopie Squid Game. Został skazany na śmierć w Korei Północnej

Oglądanie, posiadanie czy rozpowszechnienie serialu Squid Game jest w Korei Północnej nielegalne. Mimo to mieszkaniec tego reżimowego kraju postanowił przemycić produkcję z Chin, za co został przez władze skazany na śmierć.

UWAGA – Edytowane 26.11

Okazuje się, że sprawa rzekomej kary śmierci jaka miała spotkać młodego mieszkańca Korei Północnej nie jest tak oczywista jak mogłoby się wydawać. Wygląda na to, że wielu internautów podważa fakt, jakoby Radio Free Asia było wiarygodnym źródłem informacji. Nie możemy więc mieć pewności, że wyrok śmierci za przemyt kopii Squid Game, jaki miał usłyszeć licealista od północnokoreańskich władz, faktycznie miał miejsce. Treść wiadomości poniżej pozostawiamy bez zmian względem oryginału.

W ostatnim czasie Radio Free Asia poinformowało o przemycie kopii Squid Game z Chin do Korei Północnej. Teraz dowiadujemy się, że na oglądaniu południowokoreańskiej produkcji przyłapano siedmiu licealistów. Mężczyzna, który zakupił nośnik pamięci zawierający kopię serialu, został przez władze Korei Północnej skazany na śmierć. Pozostałych uczniów, którzy na terenie szkoły oglądali Squid Game, czeka pięć lat ciężkich robót. Konsekwencje ponieśli również pracownicy szkoły, którzy zostali zwolnieni oraz grozi im wygnanie i praca w odległych kopalniach.

W zeszłym roku w Korei Północnej uchwalono „Ustawę o eliminacji myśli i kultury reakcyjnej”, zgodnie z którą za oglądanie, przechowywanie czy posiadanie zagranicznych produkcji może grozić kara śmierci. Władze są szczególnie cięte, jeśli chodzi o serial Squid Game, który na propagandowej stronie internetowej określany jest jako „smutny obraz bestialskiego społeczeństwa w Korei Południowej”.

Warto przypomnieć, że Squid Game szybko stało się światowym fenomenem i bez wątpienia jest to jeden z największych hitów Netflixa. W zaledwie cztery tygodnie zgromadził on 111 milionów widzów. Od pewnego czasu krążą również pogłoski dotyczące powstania 2 sezonu, ale Netflix wciąż oficjalnie nie potwierdził kontynuacji serialu.