Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lutego 2022, 19:08

Poznaliśmy nowe szczegóły kłótni Charlize Theron i Toma Hardy'ego za czasów Mad Maxa

Sprzeczki aktorów podczas kręcenia filmów nie są niczym nowym i w środowisku filmowym są normalne. Jednak stosunki, jakie panowały pomiędzy Charlize Theron a Tomem Hardym na planie Mad Max: Na drodze gniewu, zdecydowanie należały do wrogich.

Przy okazji premiery książki (via Variety) Blood, Sweat & Chrome: The Wild and True Story of Mad Max: Fury Road poznaliśmy kilka istotnych szczegółów na temat relacji dwóch gwiazd Hollywood. Jej autor, Kyle Buchanan, przybliża czytelnikom burzliwe kulisy powstawania jednego z najlepszych filmów 2015 roku.

Na potrzeby książki wypowiedział się jeden z operatorów kamer, Mark Goellnicht. Według niego kwestią najbardziej sporną było spóźnialstwo Toma Hardy’ego. Charlize Theron znana jest z profesjonalizmu i punktualności, czego podczas kręcenia Mad Max: Na drodze gniewu, nie można było powiedzieć o Hardym.

Pamiętam dokładnie ten dzień. Mieliśmy rozpocząć pracę na planie o ósmej, a Charlize stawiła się punktualnie o tej godzinie. Wiedziała, że Tom się nie pojawi tak wcześnie, chociaż poprzedniego dnia poprosili go, żeby był na czas. Był znany z tego, że jeśli mieliśmy rozpocząć pracę z samego rana, to on zawsze się spóźniał.

Pewnego dnia Tom Hardy zjawił się dopiero po trzech godzinach i podobno właśnie to przelało czarę goryczy u Charlize Theron. Autor książki napisał, że aktorka zaczęła krzyczeć na kolegę z planu, a świadkowie wspominają, iż użyła wielu niecenzuralnych słów. Aktorka miała również zażądać, żeby zapłacił grzywnę w wysokości 100 tys. dolarów za każdą minutę opóźnienia produkcji.

Być może nie doszłoby do eskalacji zdarzenia gdyby nie fakt, że Hardy daleki był od pokazania skruchy. Według świadków aktor również zaczął krzyczeć, a także był bardzo agresywny i wzbudzał uczucie zagrożenia.

Po całej akcji Charlize Theron zagroziła, że zerwie umowę, jeśli Hardy nie zmieni swojego podejścia do pracy. Jednak pomimo całego napięcia gwiazdy stworzyły na ekranie charyzmatyczny duet, a Mad Max: Na drodze gniewu okazał się wielkim sukcesem. Film zdobył aż 6 Oscarów.

kalendarz wiadomości
2022
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.