Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2021, 16:45

autor: Ania Orzech

Powstanie serial o kulisach nagrywania Ostatniego tanga w Paryżu

Ostatnie tango w Paryżu, czyli dramat erotyczny z 1972 roku wyreżyserowany przez Fernando Bertolucciego, po dziś dzień budzi kontrowersje. W związku z tym powstanie serial, który ma pokazać, jak wyglądał cały proces tworzenia filmu.

Jak informuje The Hollywood Reporter, CBS Studios wraz z Stambede Ventures wyprodukują serial przedstawiający kulisy burzliwego powstawania Ostatniego tanga w Paryżu. Tango ma skupić się przede wszystkim na perspektywie Marii Schneider na kontrowersyjną produkcję. Za reżyserię odpowiedzą Lisa Bruhlmann (Obsesja Eve) i Jose Padilha (Narcos). Serial na podstawie scenariusza Jeremy’ego Millera i Daniela Cohna będzie opisywał wydarzenia, które miały miejsce w ciągu 18 miesięcy – przed realizacją filmu, w tracie i po zakończeniu zdjęć.

Akcja produkcji, rozgrywającej się we Włoszech, Francji i Stanach Zjednoczonych, rozpocznie się od podróży Bertolucciego do Los Angeles w 1971 roku w celu przekonania bankruta Brando do roli w jego nadchodzącym filmie, który sugestywnie obrazuje obsesję seksualną, załamania emocjonalne i morderstwo.

Ostatnie tango w Paryżu opowiada historię młodej kobiety, która nawiązuje romans z amerykańskim biznesmenem w średnim wieku. Film, pomimo wielkiego sukcesu i nominacji do Oscara, był mocno krytykowany za upokorzenie i wykorzystanie Schneider na planie. Kobieta musiała też mierzyć się z wyśmiewaniem jej roli po zakończeniu zdjęć. Aktorka wspomina, że doprowadziło ją do uzależnienia i problemów ze zdrowiem psychicznym.

Komentując zapowiedź serialu, reżyserka Lisa Bruhlmann powiedziała:

Od razu zachwycił mnie ten projekt. Daje on szansę na bliższe przyjrzenie się jednemu z największych skandali w historii naszej branży. Możliwość zanurzenia się w tym świecie, w tych wszystkich fascynujących postaciach i przede wszystkim okazja do oddania głosu Marii Schneider są naprawdę fascynujące.

Jose Padilha dodał również:

Tango opowie historię dwóch mężczyzn wykorzystujących młodą, niedoświadczoną kobietę nie dla seksu, ale dla sztuki. Zrobili to przed kamerą i tak powstał film doceniony przez krytyków i publiczność. Twórcy pławili się w sukcesie, a ból Marii został zaniedbany.

CBS Studios i Stambede Ventures wprowadzą serial na rynek początkiem 2022 roku.

kalendarz wiadomości
2021
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.