Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 stycznia 2021, 14:41

autor: Karol Laska

Powstaje prequel Willy'ego Wonki. O rolę główną stara się Tom Holland

Po Genem Wilderze oraz Johnnym Deppie czas na kolejnego filmowego Willy'ego Wonkę. O angaż do roli charakterystycznego kapelusznika rywalizuje dwóch popularnych aktorów młodego pokolenia.

W SKRÓCIE:
  1. 17 marca 2023 roku obejrzymy film pod tytułem Wonka, który opowie o młodzieńczych latach ekscentrycznego właściciela fabryki czekolady;
  2. główną rolę zagra albo Tom Holland, albo Timothée Chalamet.

Serwis Collider podaje, że powstanie nowy film o fikcyjnym właścicielu fabryki czekolady, Willym Wonce. Tym razem jednak przedstawi on nieco wcześniejszy etap z życia tegoż bohatera, sięgający jego młodzieńczych lat. Dzieło nosi tytuł Wonka i zadebiutuje 17 marca 2023 roku, a więc jeszcze trochę na nie poczekamy.

A kto wcieli się w tytułową rolę? Trudno bowiem wejść w buty tak utalentowanych aktorów jak Johnny Depp czy Gene Wilder. Rozważono już parę kandydatur, w tym między innymi Ryana Goslinga (La La Land, Blade Runner 2049), Donalda Glovera (Atlanta, Guava Island) czy Ezry Millera (The Flash, Charlie), ale każda z nich została już odrzucona. Na poważnie rozpatrywane są aktualnie dwa duże nazwiska i każde z nich wydaje się być wyborem co najmniej ciekawym.

Powstaje prequel Willyego Wonki. O rolę główną stara się Tom Holland - ilustracja #1
Tom Holland jako Willy Wonka – widzicie to?

Pierwszym z nich jest Tom Holland, czyli jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia ostatnich lat. Zasłynął on przede wszystkim z najnowszego wcielenia Spider-Mana w MCU, a za jakiś czas gracze zobaczą jak poradzi sobie w roli Nathana Drake’a w ekranizacji Uncharted. Ponadto już niedługo, bo 26 lutego, pojawi się dramat braci Russo z jego udziałem pod tytułem Cherry, który mierzy w zdobycie wielu festiwalowych nagród.

Willy’ego Wonkę może również zagrać Timothée Chalamet, czyli młody gwiazdor o ogromnym potencjale i talencie. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno za sprawą bardzo emocjonalnego dramatu pod tytułem Tamte dni, tamte noce. Następnie jego kariera ruszyła z kopyta i wystąpił w wielu uznanych filmach artystycznych pokroju Lady Bird, Mojego pięknego syna, Króla czy Małych kobietek. Teraz oczekujemy niecierpliwie jego najważniejszej kreacji – mowa oczywiście o roli Paula Atrydy w nadchodzącej Diunie.

Obydwie kandydatury wydają się być jak najbardziej uzasadnione. Kto jednak sprawdziłby się lepiej jako Willy Wonka? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, bo wybór nie należy do najłatwiejszych.

kalendarz wiadomości
2021
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
         

1

2

3 4 5

6

7 8 9

10

11 12 13 14 15 16

17

18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.