Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2023, 11:34

Po 20 latach ogromny rekord Władcy Pierścieni został pobity

Rekord ustanowiony przez Władcę Pierścieni: Powrót króla właśnie został pobity. Jedna z ciekawszych produkcji 2022 roku - Wszystko wszędzie naraz - otrzymała więcej nagród oraz nominacji.

Źrodło fot. Władca Pierścieni: Powrót króla; reż. Peter Jackson; New Line Cinema; 2003 / Wszystko wszędzie naraz; reż. Dan Kwan i Daniel Scheinert; A24; 2022
i

Redakcja portalu IGN podjęła się zadania weryfikacji nagród, jakie zostały przyznane w ostatnim roku. Z ich obliczeń wynika, iż film Wszystko wszędzie naraz pobił dotychczasowego lidera w kategorii otrzymanych nagród i nominacji. Przez 20 lat to Władca Pierścieni: Powrót króla znajdował się na pierwszym miejscu z 213 nagrodami i 337 nominacjami. Tymczasem wynik obrazu Wszystko wszędzie naraz znacznie przewyższa poprzedniego lidera. Ubiegłoroczne widowisko ma na swoim koncie 336 nagród i 691 nominacji.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Wszystko wszędzie naraz z rekordem nagród oraz nominacji

Od premiery Władcy Pierścieni: Powrotu króla pojawiło się wiele nowych nagród. Wszystko wszędzie naraz otrzymało trofea od 110 organizacji, zaś produkcja Petera Jacksona jedynie od 90. Ale to nie wszystko. Z listy 152 organów przyznających nagrody, tylko 45 brało pod uwagę oba te filmy. Z tego powodu redakcja IGN zawęziła swoją listę wyłącznie do wspomnianych kilkudziesięciu organizacji.

Wynik jednak pozostał bez zmian i to wciąż Wszystko wszędzie naraz wygrało z wynikiem 138 do 127 nagród, 295 do 189 nominacji oraz 39 do 37 organizacji, które przekazały nagrodę. Żeby wszystko było przejrzyście zobrazować, IGN przygotowało specjalną rozpiskę:

Po 20 latach ogromny rekord Władcy Pierścieni został pobity - ilustracja #1
Źródło: IGN.com

Wszystko wszędzie naraz było jedną z ciekawszych produkcji 2022 roku. Szalona podróż głównej bohaterki poprzez równoległe światy pomogła jej zaakceptować siebie oraz swoje życie. Przy budżecie 25 milionów dolarów film zarobił aż 94 miliony dolarów, a teraz ma szansę na Oscara. Jeśli ktoś nie miał jeszcze szansy zapoznać się z obrazem, to może to zrobić na Amazon Prime Video, gdzie produkcja jest dostępna od kilku miesięcy.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej