Po 20 latach od premiery Zemsty Sithów fan Star Wars znalazł ten zaskakujący błąd. W kultowej scenie na Mustafarze był ktoś jeszcze

Pojedynek na Mustafarze to jeden z najważniejszych momentów w Gwiezdnych wojnach. Jak się okazało po prawie dwóch dekadach, w słynnej scenie walki na miecze świetlne dostrzec można jeszcze jedną postać.

science fiction
Pamela Jakiel 8 marca 2024
2
Źrodło fot. Zemsta Sithów, George Lucas, Lucasfilm, 2005
i

Nikt nie jest nieomylny – nawet wielcy filmowcy i George Lucas. Wydawałoby się jednak, że spostrzegawczy widzowie znaleźli już w filmach budujących franczyzę Gwiezdnych wojen wszystkie błędy, których nie ustrzegli się twórcy. To jednak dopiero teraz, po 20 latach od premiery Zemsty Sithów, pewien fan dostrzegł w produkcji z 2005 roku szczegół, którego ekipa nie wyłapała na etapie montażu.

Błąd pojawia się w nie byle jakiej scenie, a w jednej z najbardziej znaczących nie tylko dla samego filmu, ale i całej gwiezdnowojennej sagi. To bowiem w stoczonym pomiędzy Obi-Wanem a Anakinem pojedynku fan Itjustmonty zauważył detal, który przeoczyli wszyscy inni. Kiedy zatrzymamy Zemstę Sithów w odpowiednim momencie, dostrzeżemy, że podczas emocjonującej walki za plecami Skywalkera pojawia się postać, której z pewnością nie powinno tam być. Aby zobaczyć twarz tej osoby, naocznego świadka starcia Anakina i jego mistrza, wystarczy zatrzymać film na 1:59:03:21.

Zemsta Sithów, George Lucas, Lucasfilm, 2005 - Po 20 latach od premiery Zemsty Sithów fan Star Wars znalazł ten zaskakujący błąd. W kultowej scenie na Mustafarze był ktoś jeszcze - wiadomość - 2024-03-08
Zemsta Sithów, George Lucas, Lucasfilm, 2005

Dlaczego nigdy wcześniej nikt nie dostrzegł tej wpadki? To zapewne dzięki szybkiemu ruchowi kamery. Twarz niezidentyfikowanej osoby zobaczymy bowiem tylko i wyłącznie wtedy, gdy w odpowiednim momencie naciśniemy pauzę. W sieci trwają spekulacje na temat tożsamości osoby, która znalazła się w tym ujęciu. Zapewne jest to po prostu ktoś z ekipy, ale Internauci nazwali już tę postać jako „Mustafar Man”.

Pojedynek na Mustafarze to jeden z najważniejszych momentów Epizodu 3. To przecież w sekwencji na wulkanicznej planecie dochodzi do bolesnej wymiany zdań między bohaterami, a wskutek walki Anakin zostaje okaleczony i zostawiony na pewną śmierć. Teraz jednak zapamiętamy to starcie z jeszcze innego, wzbudzającego zupełnie inne emocje, powodu.

Jeśli chcecie zobaczyć ten błąd na własne oczy, zajrzyjcie na Disney+. Tam znajdziecie Zemstę Sithów.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Ile jest filmów Pogromcy duchów? Oto, jak oglądać tę serię w chronologicznej kolejności

Ile jest filmów Pogromcy duchów? Oto, jak oglądać tę serię w chronologicznej kolejności