Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2022, 15:15

autor: Ania Orzech

Pijany Daniel Craig zaoferował Samowi Mendesowi posadę reżysera Skyfall

Daniel Craig udzielił ostatnio ciekawego wywiadu, w którym opowiedział nie tylko o filmie Nie czas umierać, ale także o tym, w jaki sposób Sam Mendes znalazł się na stanowisku reżysera Skyfall.

Posada reżysera tak ważnego filmu, jakim był Skyfall to bez wątpienia kwestia wymagająca wielu przemyśleń i dyskusji. Zdecydowanie nie jest to stanowisko, które przydziela się komuś z dnia na dzień. Daniel Craig był jednak innego zdania i podczas imprezy świątecznej u Hugh Jackmana, pijany aktor postanowił zaoferować pracę reżysera Skyfall Samowi Mendesowi.

Podczas wywiadu udzielonego Variety's Awards Chatter (via The Playlist) Daniel Craig wyznał, że pod wpływem alkoholu poprosił Sama Mendesa o wyreżyserowanie Skyfall:

Na pewno byłem trochę pijany. Nie widziałem go od lat, od czasu Drogi do zatracenia. Usiadł, piliśmy drinka i nagle mnie olśniło. To był jeden z tych momentów. Prowadziliśmy już wcześniej rozmowy o reżyserach (z producentami - dop. red.), a gdy siedziałem naprzeciwko niego, stało się dla mnie jasne, co powinno się wydarzyć. Pomyślałem wtedy: „Oczywiście” i po prostu zapytałem: “Pewnie nie powinienem tego mówić, ale czy chcesz wyreżyserować następnego Bonda?”. Kiedy z jego ust padło słowo tak, wiedziałem, że mam mocno przechlapane. Na pewno powinienem z kimś porozmawiać, zanim zaoferuję posadę reżysera. To nie moje zadanie, ale byłem pijany!

Następnego dnia Craig zadzwonił do producentki Barbary Broccoli, aby na wszelki wypadek wyjaśnić zaistniałą sytuację:

Zadzwoniłem do Barbary z myślą: „Dobra, zaczynamy, teraz będę miał przechlapane” i powiedziałem: „Wydaje mi się, że wczoraj wieczorem zaoferowałem Samowi Mendesowi pracę reżysera”.

Obawy Craiga okazały się być nieuzasadnione, gdyż Barbara Broccoli uznała, że zaoferowanie Mendesowi posady reżysera to świetny pomysł. Ostatecznie Mendes zastąpił Marca Forstera i wyreżyserował nie tylko Skyfall, lecz także Spectre, które nie spotkało się jednak z tak pozytywnym odbiorem jak hit z 2012 roku.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.