Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2022, 09:30

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Pierścienie Władzy zdumiały znawców Tolkiena

W ramach kampanii promocyjnej, platforma Amazon przedstawiła grupie znanych tolkienistów materiały z nadchodzących Pierścieni Władzy.

Pierścienie Władzy/Źródło: YouTube/ PrimeVideo

Amazon wykładając ogromne pieniądze na stworzenie serialu na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena, wziął na siebie niebywały ciężar ewentualnego gniewu fanatycznych wielbicieli twórczości ich idola. Mimo, że do tej pory gigant streamingowy był dosyć powściągliwy jeśli chodzi o kampanię promocyjną nadchodzącej produkcji, to na początku maja postanowił wykonać najbardziej ryzykowny ruch od momentu przedstawienia spotu reklamowego Pierścieni Władzy podczas tegorocznego Super Bowl.

Wymagająca widownia

Tym razem działanie, jakie podjął Amazon, nie wiązało się z wydaniem setek milionów dolarów, a z przedstawieniem fragmentów swojej nadchodzącej produkcji grupie 30 osób. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to karkołomnie, ale rzeczony zespół składał się z wpływowych tolkienistów. Znawcy Śródziemia na zaproszenie wytwórni zjechali się do Londynu niemal z całego świata. Dla gości przygotowano dużo atrakcji, w tym przechadzki śladami J.R.R. Tolkiena w okolicach Oxfordu. Jednak prawdziwą wisienką na torcie był niespełna 20 minutowy pokaz Pierścieni Władzy.

Odbiór

Niejaki Justin Sewell z fanowskiej strony TheOneRing.net, który był obecny na spotkaniu, wyjaśnił z podziwem, że we wspomnianym fragmencie uniknięto sztucznych efektów specjalnych znanych z gier wideo czy Hobbita, a w zamian były one bliższe tym, które pamiętamy z trylogii Petera Jacksona. Natomiast Shaun Gunner, przewodniczący Tolkien Society, poinformował, że poczuł ulgę po obejrzeniu materiału stworzonego z niezrównanym poziomem kunsztu i dbałości o szczegóły. Warto podkreślić, iż nie były to odosobnione opinie ze strony tolkienistów, co z pewnością mocno uspokoiło producentów Amazona, jak i fanów, którzy byli do tej pory sceptycznie nastawieni do Pierścieni Władzy.

Znajomość Śródziemia

Co ciekawe, w spotkaniu brali udział prowadzący projekt John D. Payne i Patrick McKay, którzy znaleźli się pod ostrzałem pytań wymagających tolkienistów. Jak się okazało, również oni wyszli obronną ręką z „przesłuchania”. Influencerka znana jako @greendragon stwierdziła, że każda osoba, słysząca wypowiedzi showrunnerów, nie mogła wątpić w ich szacunek dla dzieł Tolkiena i ich dogłębnej znajomości, dodając, że czuje, iż serial jest w bardzo dobrych rękach.

Pasja, z jaką ci ludzie wiernie odtwarzają Drugą Erę, była naprawdę wzruszająca i widoczna w sposobie, w jaki mówili o Śródziemiu i samym Tolkienie. Byłam pod wrażeniem ich wiedzy na temat legendarium i listów Tolkiena – opublikowała z kolei na swoim twitterowym koncie Kaitlyn Facista.

Na sam koniec warto przypomnieć, że specjaliści stawili się na spotkanie ufundowane przez Amazona, więc nie mamy pojęcia w jakim stopniu powyższe opinie były obiektywne. Przekonamy się o tym dopiero 2 września podczas premiery pierwszego odcinka Pierścieni Władzy na platformie Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.