Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2022, 18:00

Perlman nie cieszyłby się z powrotu do Hellboya, ale zrobiłby to dla fanów

W wywiadzie dla serwisu The Independent Ron Perlman zdradził, że choć nie ma specjalnie ochoty wracać do roli Hellboya, zrobiłby to. Jest to bowiem winien fanom.

Dylogia Hellboy w reżyserii Guillerma del Toro na podstawie komiksów Mike'a Mignoli ma w niektórych kręgach status kultowy. Niestety, nigdy nie doczekała się ona kontynuacji, a w obliczu tego, że próba wskrzeszenia marki w kinie w postaci rebootu z 2019 roku okazała się średnio udana, tęsknota za powrotem serii twórcy Kształtu wody w niektórych widzów uderzyła z dodatkową siłą. Czy jest to w ogóle możliwe? Głos w tym temacie zabrał Ron Perlman wcielający się w tytułową rolę czerwonego demona z piekła rodem walczącego ze złem w filmach del Toro, z którym zresztą miał ostatnio okazję współpracować przy okazji Zaułka koszmarów. W wywiadzie dla serwisu The Independent wypowiedział się w takich oto słowach:

Czy byłbym podekscytowany możliwością zrobienia Hellboya 3? Nie, mam *** 71 lat. Ale jesteśmy to winni fanom... i powinniśmy im dać to czego chcą, ponieważ byłoby to epickie zakończenie. Zatem [Guillermo del Toro], jeśli to czytasz, to jeszcze nie skończyłem nalegać, byśmy w końcu zrobili tę pieprzoną rzecz.

Cień szansy na powstanie kontynuacji wciąż zatem istnieje. Czy jednak wyjdą z tego jakiekolwiek konkrety? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Wato zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, gdy pojawia się temat ewentualnego powstania Hellboya 3 w reżyserii Guillerma del Toro. Zarówno on, jak i Perlman oraz Mignola od 2019 roku konsekwentnie powtarzają, że chcieliby stworzyć ten film (via CBR).

Perlman nie cieszyłby się z powrotu do Hellboya, ale zrobiłby to dla fanów - ilustracja #1

Hellboy to seria komiksowa wydawana w latach 1993-2016 nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Opowiada ona o przygodach tytułowego bohatera, pół człowieka, pół demona, który zostaje przyzwany z piekieł w 1944 roku przez Grigorija Rasputina, a następnie przejęty przez Amerykanów i wychowany przez profesora Bruttenholma. Po kilku latach wstępuje do B.B.P.O. (Biura Badań Paranormalnych i Obrony), którego zadaniem jest rozwiązywanie problemów wymykających normalnemu rozumowaniu.

  1. Hellboy Zone na DarkHorse.com
kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.