Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2022, 13:15

autor: Patryk Kubiak

Peaky Blinders zakończą się inaczej, niż planowano

Peaky Blinders nieubłaganie zmierzają do finału. O jego kształcie wypowiedział się twórca serialu, Steven Knight. Jak twierdzi, jest to dopiero prolog historii, którą chce rozwijać na wielkim ekranie.

Peaky Blinders nie tylko dotrą do momentu rozpoczęcia drugiej wojny światowej, ale sięgną dalej. Steven Knight, twórca serii, udzielił wywiadu magazynowi Empire, w którym zdradził, że pierwotnie były plany osadzenia finałowych epizodów w realiach początku globalnego konfliktu. Widzów miały żegnać dźwięki syren bombardowanego Birmingham. To miał być koniec gangu Toma Shelby’ego.

Ostatecznie jednak Knight zdecydował się zrewidować własne pomysły. Szósty sezon rzeczywiście będzie ostatnim, ale historia Peaky Blinders będzie kontynuowana na wielkim ekranie. W kinach zaś będziemy mogli oglądać historię rodziny Shelbych w czasie wojennej zawieruchy, a nawet po nim.

Pomiędzy wojnami zawsze była Wielka Brytania. Lekcja z pierwszej wojny światowej nie została wyciągnięta, więc wydarzenia się powtórzyły – mówi Knight. – To także koniec imperium: wkraczamy w okres drugiej wojny światowej, a pod jej koniec imperium tak naprawdę nie ma.

Ja zrewidowałem zakres tego, czym jest [Peaky Blinders – dop. red.]. Wiem, że dotrzemy do początku konfliktu i poza niego. Myślę, że jest w tym świecie energia, chcę to kontynuować i chcę zobaczyć, jak to się rozwinie. Szósta seria jest więc daleka od końca Peaky Blinders. Myślę o niej jako o końcu początku.

Knight zdradził także, że od dawna miał pomysł na zakończenie opowieści o gangu staromodnych brzytwiarzy, ale proces jej pisania zawsze był płynny.

Nie wiem, co się stanie, dopóki nie zabiorę się do pisania. Sposób, w jaki zwykle pracuję, polega na tym, że nie planuję. Sądzę, że gdybym planował, nie byłbym w stanie tego zrobić. Po prostu siadasz przy klawiaturze i jeśli dobrze znasz postacie, to je puszczasz i patrzysz, co do siebie mówią. Niech dialog poprowadzi fabułę.

Jak Peaky Blinders poradzą sobie z drugą wojną światową, nie wie więc nawet człowiek, który powołał ich do życia. Tak czy inaczej, finałowy sezon serialu nie ma nadal dokładnej daty premiery, jednak został zapowiedziany na pierwszy kwartał 2022 roku.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.