Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 listopada 2022, 15:09

Patryk Vega odniósł kolejną porażkę, tak źle jeszcze nie było

Źle się dzieje u Patryka Vegi. Wraz z początkiem pandemii koronawirusa jego filmy zaczęły przynosić coraz mniejsze zyski. W efekcie tego trzy spółki należące do reżysera odnotowały ponad 11 mln złotych strat.

Źrodło fot. Instagram, Patryk Vega, Titanic, James Cameron, Twentieth Century Fox Film, 1997
i

Do pewnego czasu Patryk Vega był w naszym kraju Midasem kinematografii. Niemal każda produkcja, która wyszła spod ręki kontrowersyjnego twórcy, cieszyła się wśród widzów ogromną popularnością. To z kolei generowało ogromne wpływy. Niestety, wszystko ma swój koniec i wygląda na to, że jesteśmy świadkami końca fenomenu rodzimego reżysera.

Patrząc na sytuację Vegi, trudno zachować optymizm. Według doniesień portalu Wirtualne Media, po popularności produkcji takich jak chociażby Botoks (ponad 2 mln widzów i tyle samo zysku netto) czy Kobiety Mafii (około 2 mln widzów i 11,2 mln zł zysku), nie ma już śladu. Ich miejsce zajęły dzieła, które – delikatnie mówiąc – nie wzbudziły sympatii publiczności. Wystarczy tylko przywołać sytuację Niewidzialnej wojny czyli filmu… o Patryku Vedze. Biografia reżysera w premierowy weekend zgromadziła przed ekranami 30 tys. widzów.

Co ciekawe, twórca wiążąc spore nadzieje w swojej flagowej produkcji – Pitbull, wypuścił na świat jej anglojęzyczną wersję czyli Exodus. Jednakże i ten obraz okazał się finansową klapą (przy kosztach powstania sięgających 3,85 mln złotych, film zarobił zaledwie 75,7 tys. złotych). Jednym z powodów słabego przyjęcia było wprowadzenie filmu do kin, kiedy w wielu europejskich krajach nadal obowiązywały obostrzenia sanitarne, takie jak noszenie maseczek.

W efekcie systematycznie zmniejszającej się popularności produkcji Vegi, główne spółki należące do twórcy straciły aż 11,3 mln złotych.

Przypomnijmy na koniec, że wspomniana wcześniej Niewidzialna wojna była ostatnim dziełem ekscentrycznego reżysera na krajowym podwórku. Kolejnym etapem kariery Vegi miało być tworzenie poza granicami polski. Czy w obliczu takich kłopotów reżyser pozostanie wierny swoim planom? Wkrótce się przekonamy.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej