Oto 10 pytań z Gen V, na które może odpowiedzieć 4. sezon The Boys

Pierwszy sezon Gen V pozostawił po sobie kilka kwestii, które do samego końca nie zostały wyjaśnione. Przedstawiamy pytania, na które twórcy muszą odpowiedź w The Boys lub drugiej serii Gen V.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 13 listopada 2023
2
Źrodło fot. Gen V; Craig Rosenberg, Evan Goldberg i Eric Kripke; Amazon Prime Video; 2023
i

Gen V pokazało, w jakim kierunku będzie podążała historia czwartego sezonu The Boys. Nowy serial jednak pozostawił po sobie pewne niewyjaśnione kwestie, które będą wymagały odpowiedzi. Dotyczy to zarówno głównych bohaterów produkcji, jak i pobocznych postaci bardziej związanych z The Boys. Spin-off otworzył całkowicie nowe rozdziały w uniwersum, a porzucenie ich byłoby sporym zawodem i dziwną decyzją twórców.

Pełen potencjał mocy Marie Moreau i Victorii Neuman

Gen V jest w pewnym sensie opowieścią o przeszłości Victorii Neuman, ponieważ dowiadujemy się, że Marie dysponuje takimi samymi mocami, co ambitna kongresmenka. Razem mogą swobodnie kontrolować krew dowolnego organizmu, bez względu na to, czy ktoś jeszcze żyje, czy już nie. Dotychczas w The Boys Victoria dała się poznać z wysadzania głów osób, które były dla niej niewygodne.

Obie posiadają prawdopodobnie najpotężniejszą supermoc w całym uniwersum The Boys i z pewnością dopiero poznajemy ich pełen potencjał. To, co dotychczas zobaczyliśmy, zdecydowanie wygląda na jedynie drobną demonstrację siły.

Co Victoria Neuman chce zrobić z wirusem?

Victoria Neuman przejęła teoretycznie jedyny szczep wirusa zdolnego zabijać osoby z superzdolnościami i postarała się, żeby nie przeżył nikt, kto jest zdolny go odtworzyć. Kobieta posiada ponadnaturalne moce, ale skrzętnie je ukrywa i prezentuje siebie jako osobę działającą na rzecz kontrolowania każdej osoby z nadprzyrodzonymi zdolnościami, w tym Homelandera.

Jej podwójne życie sprawia, że trudno ocenić, dlaczego potrzebny jest jej wirus: czy chce go ukryć, czy planuje wykorzystać do własnych celów. W drugim przypadku gra byłaby ryzykowna, ponieważ w końcu sama mogłaby się zarazić i tym samym doprowadzić do swojej śmierci.

Czy Andre zrezygnuje z korzystania ze swoich mocy?

Końcówka pierwszego sezonu Gen V pokazała, że zdolność, którą Andre odziedziczył po swoim ojcu, jest śmiertelna dla nich obu. Młody chłopak musi podjąć trudną decyzję, czy zrezygnuje ze swoich supermocy. W ten sposób ocali swoje życie i uniknie znacznych problemów ze zdrowiem. Jednocześnie trudno powiedzieć, kiedy Andre przekroczyłby ostateczną granicę.

Jego ojciec przez bardzo długi czas wykorzystywał swoje moce, zanim pojawiły się drastyczne skutki uboczne. Być może jeden z głównych bohaterów Gen V będzie mógł przynajmniej od czasu do czasu wesprzeć swoich przyjaciół, poświęcając tym samym swoje zdrowie.

Dlaczego Emma nagle się zmniejszyła w finale Gen V?

Koniec Gen V ujawnił więcej aspektów dotyczących supermocy głównych bohaterów i nie tylko problemy Andre były zaskakujące. Po ostatniej konfrontacji pomiędzy Emmą a Samem okazało się, że współlokatorka i przyjaciółka Marie może się zmniejszyć bez dodatkowego wysiłku, którego musiała się wcześniej podejmować. To na pewno jest dobrą wiadomością dla niej, ponieważ wymiotowanie nie należy do przyjemnych czynności.

Tylko dlaczego zmniejszyła się bez żadnej dodatkowej ingerencji? Tego nawet ona sama nie wie, co pokazuje, że działanie supermocy może się zmieniać pod wpływem emocji lub ewoluują, stając się coraz potężniejszymi, a tym samym użytecznymi.

Jaka przyszłość czeka uniwersytet Godolkina?

Uczelnia imienia Godolkina cieszyła się bardzo dobrą reputacją. Dostanie się w to miejsce było dla Marie prawdziwą odmianą losu. Pierwszy sezon Gen V to potwierdził, chociaż z pewnością nie w taki sposób, jakiego oczekiwała główna bohaterka. Teraz miejsce zostało w pełni skompromitowane i nie wszystko uda się zamieść pod dywan, ukrywając to przed opinią publiczną.

Nawet wykreowanie Cate i Sama na Bohaterów Godolkina nie zmieni tego, iż całe miejsce zdaje się być mało bezpiecznym. Po samobójstwie Goldenboya kolejna tak drastyczna sytuacja i prawdopodobnie najlepszą opcją byłoby przynajmniej tymczasowe zamknięcie bram uniwersytetu.

Gdzie znajdują się Marie, Jordan, Emma i Andre?

W ostatnich sekundach finałowego epizodu Gen V Marie budzi się w szpitalnym łóżku otoczona przez Jordana, Emmę i Andre. Okazuje się, że niewielki pokój nie posiada żadnej drogi wyjścia i zdaje się, że cała czwórka została uwięziona. Nie wiadomo, kto za to odpowiada, a trudno uwierzyć, iż stałoby za tym Vought, ponieważ korporacji łatwiej byłoby po prostu zlikwidować niewygodnych posiadaczy supermocy.

Tym bardziej, że opinii publicznej przedstawiono ich jako głównych sprawców chaosu na uczelni Godolkina. Zatem może to na nich mają być prowadzone nowe eksperymenty? Z drugiej strony mogli właśnie zostać ocaleni, a zamknięto ich dla ich własnego dobra. To zdecydowanie jedna z większych tajemnic całego Gen V.

Czy kariera Sama i Cate nabierze tempa?

Główna grupa przyjaciół podzieliła się na dwa obozy i wydaje się, że zwycięsko z konfrontacji wyszli Sam oraz Cate. Oboje czują sporą urazę do zwykłych ludzi, każde z nich z innego powodu. To oni doprowadzili do ataku na uczelni Godolkina, ale publicznie stali się jej nowymi obrońcami, co może być dopiero początkiem ich nowego życia. We wszystko prawdopodobnie zaangażował się Homelander.

Superbohater jest przywódcą Siódemki i tak naprawdę zarządza całym Vought. Zobaczył, że dwójka młodych ludzi rzuciła wyzwanie osobom bez supermocy, co działa na rzecz jego sprawy. Być może to właśnie oni trafią do Siódemki, bo przecież i tak byli brani pod uwagę przez zarząd z Ashley na czele.

Gdzie jest siostra Marie?

Siostra Marie jest obecna w serialu wyłącznie na samym początku, ale fabularnie to bardzo ważna postać. Annabeth była świadkiem, jak Marie przez przypadek zabiła ich rodziców, za co znienawidziła swoją starsza siostrę. Nie wiadomo, co później się z nią działo i gdzie została wysłana. Ktoś jednak to wie i było blisko, żeby ta informacja została zdradzona.

Ashley oferuje Marie, że jeśli jej pomoże, to zostanie zabrana do Annabeth. Jak widać, Vought było zaangażowane w przekazanie Annabeth i młoda dziewczyna została wysłana do jakiejś rodziny zastępczej, innego ośrodka lub jest gdzieś przetrzymywana. To wciąż jest tajemnicą.

Co dalej z procesem Homelandera?

Przed premierą Gen V pojawiały się plotki, że w produkcji pojawią się informacje na temat procesu Homelandera. Dowódca Siódemki został oskarżony o bezpodstawne zabicie jednego z cywili, ale w spin-offie nie pokazano zbyt wiele. Największym akcentem było zaznaczenie, że na ławie przysięgłych miałoby nie być nawet jednej osoby dysponującej supermocami.

To teoretycznie stawiałoby Homelandera na z góry przegranej pozycji i jego poplecznicy, znajdujący się również na uczelni Godolkina, nie byli z tego powodu zadowoleni. Nie wiemy jednak, co więcej działo się wokół tej sprawy i w jaki sposób Homelander planuje wyjść z niekorzystnej dla niego sytuacji.

Czego Butcher szukał w zrujnowanym ośrodku?

W scenie w trakcie napisów końcowych finałowego epizodu Gen V zobaczyliśmy Butchera schodzącego do porzuconego już ośrodka nazywanego „Lasem”. Zdaje się, że w pośpiechu nawet nie próbowano tam posprzątać, a główny przeciwnik Homelandera dostał się do środka prawdopodobnie swobodnie i ewidentnie czegoś tam szuka.

Może to zwykła ciekawość, żeby dowiedzieć się, co w takim miejscu się odbywało. Albo dostał informację, że pracowano nad wirusem zabijającym osoby z supermocami, co byłoby spełnieniem marzeń Butchera. W jednym z pomieszczeń leżały zwłoki zmarłego więźnia, a co za tym idzie nosiciela, które Butcher mógłby wykorzystać do pozyskania wirusa.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie