Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lipca 2022, 17:41

Nowy Spawn nadal powstaje, reżyser zapowiada ważne wieści w najbliższym czasie

Pierwsze pogłoski o powstawaniu kolejnej ekranizacji komiksowego Spawna sięgają dobre kilka lat wstecz. Fani, którzy do tej pory nie byli rozpieszczani nadmiarem informacji o nowym projekcie, w końcu otrzymali garść ważnych wieści od reżysera widowiska.

Alternatywna okładka 300 numeru Spawna/ rys. J. Scott Campbell.

Komiksowa postać Spawna narodziła się stosunkowo niedawno, bo w 1992 roku za sprawą Todda McFarlane’a. Ta przepełniona brutalnością historia Ala Simmonsa, który po swojej śmierci zostaje wskrzeszony przez Szatana w zamian za służbę złu, znalazła uznanie wielu fanów powieści graficznych na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że niedługo potem postanowiono to wykorzystać. W 1997 roku Spawn doczekał się ekranizacji, jednak ta spotkała się z mocnym niezadowoleniem zarówno krytyków, jak i wielbicieli antybohatera. Głównym powodem złego odbioru była niska kategoria wiekowa, przez co dzieło wyraźnie ucierpiało.

Nowy Spawn nadal powstaje, reżyser zapowiada ważne wieści w najbliższym czasie - ilustracja #1
Kadr z filmu Spawn 1997r./ New Line Cinema

Powolny rozwój

Niepowodzenie oryginału sprawiło, że projekt kolejnych ekranizacji został porzucony na długie lata. Dopiero w 2015 roku pojawiły się pierwsze ważne informacje na temat rebootu horroru, nad którym pieczę objął wówczas twórca komiksowego pierwowzoru – Todd McFarlane. Trzy lata później media obiegła wiadomość o tym, że Jamie Foxx wcieli się w tytułową postać (pisaliśmy o tym tutaj).

Garść informacji

Niestety od tamtego momentu próżno było szukać jakichkolwiek wieści o pracach nad filmem. Dopiero podczas tegorocznego San Diego Comic-Con została poruszona sprawa widowiska.

Todd McFarlane w rozmowie z portalem ScreenRant wyjawił, że prace nad Spawnem wciąż trwają, a czuwa nad nimi studio Blumhouse.

Więcej wieści w październiku

Co prawda, zniecierpliwieni fani z pewnością liczyli na szersze informacje, ale reżyser projektu uspokoił, że znacznie więcej dowiemy się podczas nowojorskiego Comic-Conu, który wystartuje w październiku tego roku.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko wyczekiwać jesiennego festiwalu popkultury.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.