Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2023, 19:38

Nie żyje Lance Reddick, gwiazdor Johna Wicka

Właściciel jednego z bardziej charakterystycznych głosów, Lance Reddick, zmarł w wieku 60 lat. Aktor nie tylko był zaangażowany w głośne serialowe lub filmowe projekty. Mężczyzna odcisnął swoje piętno również w świecie gier wideo.

Źrodło fot. John Wick; reż. Chad Stahelski i David Leitch; Monolith Films; 2014
i

17 marca 2023 roku zmarł Lance Reddick. Aktor brał udział w wielu zróżnicowanych projektach, ale najbardziej znany był z roli Cedrica Danielsa w The Wire oraz Charona w serii opowiadającej o Johnie Wicku. 24 marca w kinach premierę będzie miał John Wick 4, gdzie fani będą mogli zobaczyć charyzmatycznego artystę w jednej z jego ostatnich ról. W 2023 roku mają pojawić się jeszcze dwa filmy z udziałem Lance’a Reddicka: White Men Can't Jump oraz Shirley. Mężczyzna wcielił się również w Zeusa w serialu Disney+ Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.

Aktor zdobył wiernych fanów, zaskarbiając sobie ich sympatię występami, w których dawał z siebie wszystko. Jego starania można było dostrzec między innymi w skasowanym serialu Netfliksa, Resident Evil: Remedium, ponieważ Lance Reddick jako Wesker był wymieniany jako jedyna pozytywna strona produkcji. Także w filmie krótkometrażowym Toys R Me with Lance Reddick aktor pokazał swój kunszt.

Mężczyzna nie ograniczał się jednak wyłącznie do filmów i seriali. Swojego głosu użyczał w grach wideo. Jego najpopularniejszą rolą jest komandor Zavala z Destiny 1 oraz Destiny 2. Aktora można posłuchać także w Quantum Break, a w przyszłości również w DLC do Horizon: Forbidden West oraz w grze Hellboy: Web of Wyrd, w której wcielił się w głównego bohatera.

Lance Reddick miał na swoim koncie wiele różnych epizodycznych ról w popularnych serialach, między innymi w Zagubionych, CSI: Miami, Ricku i Mortym oraz Młodym Sheldonie. Kariera aktora trwała prawie 30 lat i jeszcze przez najbliższy czas fani będą mieli szanse zobaczyć kolejne projekty Lance’a Reddicka.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej