Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2022, 11:10

autor: Ignacy Kruk

Netflix zwalnia 150 pracowników, a przyszłość nie wygląda lepiej

Spadająca wartość akcji Netflixa i ostatnia utrata subskrybentów dają się platformie we znaki. Gigant zwolnił już 150 osób ze względu na cięcia budżetowe i rozważa dalszą redukcję personelu w nadchodzących miesiącach.

Źródło: unsplash.com / Venti Views

Zapoczątkowana pewien czas temu niefortunna passa streamingowego giganta zdaje się trwać i najwyraźniej ma bardzo bezpośrednie przełożenie na perspektywy pracy dla wielu pracowników firmy.

Jak donosi serwis IGN, Netflix był zmuszony zwolnić ostatnio 150 pracowników (ok. 2% wszystkich osób zatrudnionych w firmie). Warto dodać, że decyzja o zredukowaniu kadry miała zostać podyktowana przez „wymagania biznesowe”, nie zaś indywidualną produktywność pracowników.

Poniżej możecie przeczytać wiadomość wystosowaną przez dyrektora działu zasobów ludzkich, Sergio Ezamę i wypowiedź rzecznika firmy.

Te zmiany [zwolnienia – dop. red.] są podyktowane głównie przez wymagania biznesowe, nie zaś przez indywidualne wyniki w pracy, co czyni je wyjątkowo trudnymi, ponieważ nikt z nas nie chce tracić tak znakomitych współpracowników. Pracujemy usilnie nad tym, by wspierać ich w tym trudnym okresie przejściowym – zapewnia Ezama w e-mailu do pracowników.

Jak wyjaśniliśmy podczas omówienia wyników finansowych, nasz zwalniający wzrost przychodu oznacza, że musimy zmniejszyć również koszty firmy. W związku z tym niestety jesteśmy zmuszeni zwolnić dziś 150 pracowników – tłumaczy rzecznik Netflixa.

Najbliższa przyszłość firmy też nie wygląda dużo lepiej. W wiadomości wysłanej do kadry możemy przeczytać, że ze względu na przewidywane cięcia budżetowe, pracownicy powinni oczekiwać dalszych zwolnień w nadchodzących miesiącach.

Jak wyraźnie widać, dotychczas królujący w sferze VOD, zwłaszcza podczas pandemii, Netflix znalazł się teraz w trudnej sytuacji. Gigant musi ostrożnie balansować między nowymi projektami, liczbą pracowników a promocją swoich największych hitów (jak np. nadchodzącego czwartego sezonu Stranger Things), które mogłyby zachęcić nowych klientów do wykupienia abonamentu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią utratę ok. 200 tys. subskrybentów.

Być może zapowiadany tańszy, wspomagany reklamami abonament okaże się tymczasowym remedium na finansowe bolączki Netflixa, a może to już czas, by gigant ustąpił miejsca rosnącej w siłę konkurencji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.