Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2021, 13:58

Venoma 2 i Spider-Mana obejrzymy tylko w kinach i na Netfliksie

Sony zawarło nową umowę z Netfliksem. Według niej wszystkie filmy tej wytwórni trafią po swojej emisji w kinach właśnie na wskazaną platformę streamingową.

Znamy już los nadchodzących filmów od Sony. Marvelowskie produkcje, ekranizacje gier oraz wszelkie inne dzieła tej wytwórni najpierw trafią do kin, następnie na nośniki fizyczne, a ostatecznie wszystkie wylądują na Netfliksie. Nowa umowa zawarta między obiema firmami gwarantuje wskazanej platformie streamingowej wyłączność na filmy Sony. Wśród nich znajduje się wiele wyczekiwanych projektów takich jak Uncharted, Venom 2, Morbius, czy kontynuacja animacji Spider-Man Uniwersum.

Na razie nie zdradzono, jak długi będzie okres pomiędzy premierą filmów w kinach a opublikowaniem ich na platformie streamingowej. Serwis The Hollywood Reporter uznał jednak, że może być to około 18 miesięcy. To właśnie taki przedział czasowy stosowano najczęściej do tej pory. Najprawdopodobniej zostanie on wykorzystany również w tym przypadku, o ile pandemia ponownie nie zakłóci planów Sony.

To jednak tylko część z postanowień umowy, która zbliża do siebie obie firmy. Sony dostarczać będzie także od dwóch do trzech filmów rocznie bezpośrednio na Netfliksa. Produkcje te ominą więc dystrybucję kinową i od razu zasilą bibliotekę platformy. Powiększy się ona także o starsze tytuły, do których prawa posiada Sony. Są to między innymi filmy studia Columbia Pictures. W zamian Netflix sfinansuje część z nadchodzących projektów wytwórni.

Warto jednak pamiętać, że umowa ta obowiązywać będzie przede wszystkim w USA. Poza granicami Stanów Zjednoczonych potrafią panować całkowicie inne prawa dotyczące umieszczania filmów w serwisach streamingowych. Jest to związane między innymi z nieobecnością niektórych platform w naszym kraju. Będziemy musieli więc jeszcze poczekać na ewentualne potwierdzenie, czy w Polsce filmy Sony również trafią właśnie na Netfliksa.

kalendarz wiadomości
2021
kwiecień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3

4

5

6 7 8 9

10

11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.