Netflix obiektem żartów Prime Video i byłego rywala w związku z udostępnianiem hasła

Amazon Prime Video skorzystało z okazji i wyśmiało w sieci nową politykę Netflixa w kwestii współdzielenia konta. Post opublikowany przez firmę Jeffa Bezosa stał się hitem Internetu. Do żartów dołączył się również niegdysiejszy rywal streamingowego giganta.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 27 maja 2023
3
Źrodło fot. Amazon Prime Video, Flickr, MEME TN
i

Kilka dni temu krucjata Netfliksa prowadzona przeciw współdzieleniu kont oficjalnie dotarła do Polski. W efekcie tego pierwsi subskrybenci platformy zaczęli otrzymywać wiadomości mailowe z informacją dotyczącą możliwości wykupienia dodatkowych profili dla osób, które nie mieszkają z nimi w jednym gospodarstwie domowym. To z kolei – co zresztą w zupełności nie dziwi – stało się obiektem wielkiego niezadowolenia użytkowników. Co ciekawe, podczas gdy Netflix strzela sobie wizerunkowo w stopę, Amazon, kolokwialnie mówiąc, ciśnie bekę z konkurenta.

Amazon trolluje Netfliksa

Za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze brytyjski oddział Prime Video przypomniał wpis Netfliksa, w którym platforma napisała, że „Miłość, to dzielenie się hasłem”. Mało tego, firma Jeffa Bezosa opublikowała grafikę, na której widnieje ekran wyboru profilu w serwisie Amazona, a nazwa każdego z nich układa się w następujący tekst:

Kto ogląda?

Każdy, kto ma nasze hasło [emotikona serca]

Post Prime Video niemal natychmiast stał się hitem sieci. W ciągu zaledwie dwóch dni od udostępnienia wyświetlono go około 43 miliony razy. Wpis doczekał się ponad pół miliona polubień i mnóstwa komentarzy chwalących kuksańca, jakiego Amazon wymierzył swojemu konkurentowi. I chociaż powyższy wpis ma charakter prześmiewczy, Prime Video dało nim jasno do zrozumienia, że subskrybenci platformy nie muszą się obawiać, iż podzielą los klientów Netfliksa.

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

Okazuje się, że nie tylko Amazon postanowił wbić szpileczkę Netfliksowi. Działania firmy skomentował również jego były rywal – Blockbuster Video. Sieć amerykańskich wypożyczalni wideo wiodła prym na rynku do momentu wejścia serwisów streamingowych takich jak właśnie Netflix. W efekcie niegdysiejszy gigant został przezeń niemal całkowicie zniszczony.

W myśl przysłowia: „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” na oficjalnym Twitterze Blockubster Video pojawił się post, w którym firma przypomniała, że gdy wypożyczała filmy, nie interesowało ją komu je udostępnia, pod warunkiem, iż zostały one finalnie zwrócone na czas.

Koleżeńskie przypomnienie, że kiedy wypożyczałeś od nas filmy, nie obchodziło nas, komu je udostępniasz… Pod warunkiem, że zwróciłeś je na czas – brzmi tekst wiadomości.

Warto jednak podkreślić, że mimo wszystkich tych zabawnych złośliwości, subskrybentom Netfliksa na pewno nie jest do śmiechu. Niestety władze streamingowego giganta nie zamierzają ustępować i konsekwentnie walczą z praktyką dzielenia się hasłem. Jakie będą tego efekty? Na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: Netflix Amazon Prime Video VoD

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?