Netflix obiektem żartów Prime Video i byłego rywala w związku z udostępnianiem hasła

Amazon Prime Video skorzystało z okazji i wyśmiało w sieci nową politykę Netflixa w kwestii współdzielenia konta. Post opublikowany przez firmę Jeffa Bezosa stał się hitem Internetu. Do żartów dołączył się również niegdysiejszy rywal streamingowego giganta.

news
27 maja 2023
3
Źrodło fot. Amazon Prime Video, Flickr, MEME TN
i

Kilka dni temu krucjata Netfliksa prowadzona przeciw współdzieleniu kont oficjalnie dotarła do Polski. W efekcie tego pierwsi subskrybenci platformy zaczęli otrzymywać wiadomości mailowe z informacją dotyczącą możliwości wykupienia dodatkowych profili dla osób, które nie mieszkają z nimi w jednym gospodarstwie domowym. To z kolei – co zresztą w zupełności nie dziwi – stało się obiektem wielkiego niezadowolenia użytkowników. Co ciekawe, podczas gdy Netflix strzela sobie wizerunkowo w stopę, Amazon, kolokwialnie mówiąc, ciśnie bekę z konkurenta.

Amazon trolluje Netfliksa

Za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze brytyjski oddział Prime Video przypomniał wpis Netfliksa, w którym platforma napisała, że „Miłość, to dzielenie się hasłem”. Mało tego, firma Jeffa Bezosa opublikowała grafikę, na której widnieje ekran wyboru profilu w serwisie Amazona, a nazwa każdego z nich układa się w następujący tekst:

Kto ogląda?

Każdy, kto ma nasze hasło [emotikona serca]

Post Prime Video niemal natychmiast stał się hitem sieci. W ciągu zaledwie dwóch dni od udostępnienia wyświetlono go około 43 miliony razy. Wpis doczekał się ponad pół miliona polubień i mnóstwa komentarzy chwalących kuksańca, jakiego Amazon wymierzył swojemu konkurentowi. I chociaż powyższy wpis ma charakter prześmiewczy, Prime Video dało nim jasno do zrozumienia, że subskrybenci platformy nie muszą się obawiać, iż podzielą los klientów Netfliksa.

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

Okazuje się, że nie tylko Amazon postanowił wbić szpileczkę Netfliksowi. Działania firmy skomentował również jego były rywal – Blockbuster Video. Sieć amerykańskich wypożyczalni wideo wiodła prym na rynku do momentu wejścia serwisów streamingowych takich jak właśnie Netflix. W efekcie niegdysiejszy gigant został przezeń niemal całkowicie zniszczony.

W myśl przysłowia: „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” na oficjalnym Twitterze Blockubster Video pojawił się post, w którym firma przypomniała, że gdy wypożyczała filmy, nie interesowało ją komu je udostępnia, pod warunkiem, iż zostały one finalnie zwrócone na czas.

Koleżeńskie przypomnienie, że kiedy wypożyczałeś od nas filmy, nie obchodziło nas, komu je udostępniasz… Pod warunkiem, że zwróciłeś je na czas – brzmi tekst wiadomości.

Warto jednak podkreślić, że mimo wszystkich tych zabawnych złośliwości, subskrybentom Netfliksa na pewno nie jest do śmiechu. Niestety władze streamingowego giganta nie zamierzają ustępować i konsekwentnie walczą z praktyką dzielenia się hasłem. Jakie będą tego efekty? Na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: Netflix Amazon Prime Video VoD

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Gdzie kręcono Znachora Netflixa? Zobacz Polskie zabytki

Gdzie kręcono Znachora Netflixa? Zobacz Polskie zabytki

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

Po One Piece na Netflixie w tym roku pojawi się kolejna aktorska adaptacja mangi. W anime tę historię podzielono na 112 odcinków

Po One Piece na Netflixie w tym roku pojawi się kolejna aktorska adaptacja mangi. W anime tę historię podzielono na 112 odcinków

Disney Plus na październik 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na październik 2023 - lista seriali i filmów

Od dziś na Amazon Prime Video jest dostępny spin-off The Boys, najbardziej makabrycznego serialu o superbohaterach

Od dziś na Amazon Prime Video jest dostępny spin-off The Boys, najbardziej makabrycznego serialu o superbohaterach