Netflix wprowadza dodatkową opłatę w Polsce, to koniec swobodnego dzielenia kont

Netflix zaczyna walkę z dzieleniem kont w Polsce. Wprowadza nową, dodatkową opłatę, która zmieni dotychczasowy obraz korzystania z platformy.

news
24 maja 2023
4
Źrodło fot. Unsplash.com; Venti Views; 2021
i

Netflix od dawna utrzymuje miano najpopularniejszej platformy steramingowej. Ale liczni subskrybenci korzystają z usługi w sposób, który odbiega od założeń jej właścicieli, dzieląc się kontem ze swoimi przyjaciółmi oraz rodziną spoza własnego domu. Platforma już jakiś czas temu ogłosiła, że podejmuje działania i wkrótce ustali nowe, surowsze zasady dotyczące współdzielenia kont.

I oto jest! Netflix rozpoczyna walkę z użytkownikami. Na oficjalnej stronie serwisu poinformowano, że wiadomości, dotyczące wprowadzonych zmian w zasadach dzielenia konta, zostały wysłane do pierwszych polskich subskrybentów.

Komunikat szczegółowo informuje o nowych zasadach, dobitnie podkreślając, że konto na platformie Netflix jest przeznaczone wyłącznie do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Hasłem do serwisu można podzielić się ze wszystkimi domownikami, ale wyłącznie z nimi. Każda dodatkowa osoba, która nie spełnia tych warunków, czyli nie mieszka z nami, będzie traktowana jako dodatkowy użytkownik. Opłata dodatkowa za taką osobę wyniesie 9,99 złotych na miesiąc. Jeśli ktoś nie chce skorzystać z takiej opcji, pozostaje możliwość przeniesienia profilu do nowego abonamentu.

Należy wspomnieć, że liczba miejsc dla dodatkowych użytkowników jest ograniczona i uzależniona do wybranego planu. Podstawowy całkowicie pozbawia nas możliwości dodania kogoś spoza gospodarstwa domowego. Plan standard pozwala na dodanie jednej osoby, a premium zapewnia dwa dodatkowe miejsca. Interesującym rozwiązaniem jest fakt, że nie ma tu mowy o dzieleniu się hasłem. Dodatkowi użytkownicy mają osobne konta oraz dane logowania, ale za abonament płaci osoba, która zaprosiła ich do korzystania ze swojego konta.

Netflix wprowadza dodatkową opłatę w Polsce, to koniec swobodnego dzielenia kont - ilustracja #1
Żródło: Netflix

Ta wiadomość to z pewnością nowa rzeczywistość dla wielu subskrybentów. Nie można jej jednak nazwać nieoczekiwaną. Netflix informował o planowanej zmianie w przeszłości, a wprowadzone zmiany pokryły się z założeniami. W oficjalnym komunikacie brakuje informacji o tym jak platforma dokładnie ma zamiar kontrolować czy użytkownicy należą do jednego gospodarstwa. Nie poinformowano również ile czasu zajmie wprowadzanie zmiany w naszym kraju.

Co Wy sądzicie o nowych zasadach Netfliksa?

POWIĄZANE TEMATY: Netflix VoD

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Fani żegnają Sukcesję. Czy hit HBO otrzymał satysfakcjonujące zakończenie?

Fani żegnają Sukcesję. Czy hit HBO otrzymał satysfakcjonujące zakończenie?