Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2022, 22:52

Netflix kontra cała reszta - oto, jak wygląda obecna pozycja giganta VOD

Mimo spadków, to Netflix wciąż jest najsilniejszym graczem na globalnym rynku usług streamingowych. Dla czołowej platformy sytuacja wydaje się bezpieczna i stabilna.

Źrodło fot. Chris Yarzab, flickr.com, 2022
i

Wydawało się, że 2022 rok nie jest łaskawy dla Netfliksa. Wokół usługi pojawiły się kontrowersje związane między innymi z zamknięciem kreatywnego działu animacji. Poza tym kolejne produkcje oryginalne nie cieszyły się dobrą opinią, w tym film Gray Man.

Okazuje się jednak, że ogromna popularność wciąż ratuje Netfliksa i mimo pojawienia się większej konkurencji, to na ten moment pozycja giganta zdaje się być niezagrożona (via JustWatch.com).

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Netflix jest liderem wśród usług streamingowych

JustWatch jest portalem, który pozwala śledzić, gdzie dostępne są ulubione filmy i seriale. Strona zbiera dane ze wszystkich znanych usług streamingowych, w tym Netfliksa i Disney+. Takie funkcjonowanie pozwala także na sprawdzenie, jakie platformy są najpopularniejsze wśród użytkowników JustWatch.

Netflix kontra cała reszta - oto, jak wygląda obecna pozycja giganta VOD - ilustracja #1

Platforma udostępniła krótki wykres, który prezentuje globalne wyniki z okresu od 1 stycznia 2021 roku aż do 31 sierpnia 2022 roku. Wnioski są jednoznaczne i to Netflix ciągle dominuje na rynku z wynikiem 27,3%. Na drugim miejscu plasuje się Amazon Prime Video obejmując 24,3% rynku, co jest ciekawą informacją, ponieważ w Polsce nie cieszy się taką popularnością.

Bardzo słabo radzi sobie HBO Max. Platforma Warner Bros. ma tylko trochę lepszy wynik od Apple TV+ – jest to 7%, podczas gdy serwis z nadgryzionym jabłkiem posiada 6,2% rynku. Gdzieś pośrodku jest Disney+ z wynikiem 18,2% i tendencją wzrostową.

Oczywiście należy pamiętać, że przedstawione wyniki nie są głównym wyznacznikiem popularności platform. Tak jak było wspomniane wcześniej, są to dane zebrane od użytkowników JustWatch, co już w pewien sposób ogranicza zasięgi. Mimo wszystko mamy do czynienia z ciekawą informacją, ponieważ ponownie to Netflix jest na pierwszym miejscu, a konkurencja stara się gonić giganta.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.