Netflix i HBO Max zyskują w Polsce, Disney Plus i Prime Video mają problemy

Mimo dobrego startu, Disney+ spada oglądalność. Podobny los spotkał Amazon Prime Video. A korzysta na tym konkurencja. Nowy raport pokazuje, że w sierpniu 2022 HBO Max oraz Netflix zaliczyły przyrost użytkowników.

news
Zbigniew Woźnicki 12 września 2022
3

Materiały promocyjne Netflix, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video

Wirtualne Media przedstawiły ciekawy raport, który prezentuje wyniki usług VOD na terenie Polski. Wynika z niego jednoznacznie, że lider jest tylko jeden i to Netflix wciąż ma największy zasięg w naszym kraju. Mimo problemów wewnętrznych i rosnącej konkurencji popularna platforma wciąż zajmuje szczyt, a przeciwnikom jest do niej jeszcze bardzo daleko.

Netflix i HBO Max zyskują w Polsce, Disney Plus i Prime Video mają problemy - ilustracja #1
Źródło: Wirtualne Media

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

HBO Max kupisz tutaj

Disney+ kupisz tutaj

Netflix triumfuje razem z HBO Max

Na początku należy zaznaczyć, że żadna z popularnych, globalnych platform nie podaje liczb subskrybentów. To spowodowało, że Mediapanel, tworzące raport na zlecenie Wirtualnych Mediów, ustalało wartości na podstawie użytkowników, którzy chociaż raz odwiedzili witrynę usługodawcy.

Według stanu na sierpień 2022 roku na szczycie znajduje się Netflix, którego witrynę odwiedziło ponad 12 milionów użytkowników. Dodatkowo było ich 200 tysięcy więcej w stosunku do lipca 2022 roku. Na drugim miejscu, ale z o wiele gorszymi wynikami, jest HBO Max. Platforma Warner Bros. może cieszyć się wynikiem prawie 4,5 miliona aktywnych użytkowników i przyrostem w okolicach 200 tysięcy w stosunku do lipca.

Ostatnie miejsce na podium należy do Disney+. Platforma szturmem weszła na polski rynek w czerwcu 2022 roku i jak widać, wciąż jest niemal u szczytu. Mimo wszystko sierpniowy wynik 3,8 miliona aktywnych użytkowników jest słabszy w porównaniu z poprzednim miesiącem. Platforma Disneya zaliczyła spadek na poziomie aż 500 tysięcy wyświetleń w porównaniu do lipca 2022 roku.

Netflix i HBO Max zyskują w Polsce, Disney Plus i Prime Video mają problemy - ilustracja #2
Źródło: Wirtualne Media

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Player.pl kupisz tutaj

Canal+ Premium kupisz tutaj

Najmniej powodów do świętowania ma jednak Amazon Prime Video. Z niecałych 3 milionów aktywnych użytkowników z lipca 2022 roku zostało tylko prawie 2,3 miliona. Jest to największa utrata ze wszystkich platform, ale może to być spowodowane formą abonamentu, ponieważ w przypadku Amazona cały rok kosztuje 49 zł, więc subskrybenci mogą czuć się w mniejszym stopniu zobowiązani do regularnego oglądania.

Z raportu jasno wynika, że poza Disney+, Amazon Prime Video oraz CDA Premium, wszystkie inne platformy zyskały nowych realnych użytkowników. Najbardziej imponujący wynik zanotowało sportowe Viaplay, które zdobyło ich aż ponad milion. Wrzesień na pewno namiesza w tych wynikach, ponieważ premierę miał Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, a niedługo zadebiutuje również Andor.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?