Netflix i dzielenie konta w 2023 roku - nowe zasady i jak dodać użytkownika

Netflix wprowadził nowe zasady odnośnie dzielenia kont. Teraz osoby spoza gospodarstwa domowego muszą zostać zaproszone jako dodatkowy użytkownik. Wyjaśniamy, jak taką osobę dodać.

news
Aleksandra Wosz 24 maja 2023
5
Źrodło fot. Unsplash.com; Dima Solomin; 2021
i

Do pierwszych polskich subskrybentów zostały dostarczone wiadomości informujące o nowych zasadach odnośnie współdzielenia kont na platformie stramingowej Netflix. Od tego momentu z konta mogą korzystać wyłącznie osoby należące do jednego gospodarstwa domowego. Następstwem tego rozwiązania jest wprowadzenie przez serwis możliwości dokupienia miejsca dla dodatkowego użytkownika, który nie mieszka z właścicielem abonamentu. Jak to działa i jak dodać nowego użytkownika?

Działanie konta oraz profili nie zmienia się w przypadku mieszkańców jednego gospodarstwa. Sprawa komplikuje się, gdy chcemy podzielić się dostępem do serwisu z przyjacielem albo członkiem rodziny, który z nami nie mieszka. W takim wypadku, kierując się nowymi zasadami, jesteśmy zmuszeni wykupić dodatkowe miejsce dla takiej osoby.

Z możliwości wykupienia miejsca dla dodatkowego użytkownika skorzystać mogą subskrybenci planu Standard lub Premium, ich abonamenty pozwalają na dodanie kolejno jednego lub dwóch nadprogramowych osób. Koszt takiego miejsca to 9,99 zł na miesiąc. Po sfinalizowaniu transakcji należy wysłać zaproszenie do naszego kompana drogą mailową lub SMS-em.

Dzielenie konta z użytkownikiem spoza gospodarstwa domowego krok po kroku

Aby dodać użytkownika spoza gospodarstwa domowego należy:

  1. Przejść na stronę Wykup miejsce dla dodatkowego użytkownika. Możesz także na stronie Konto kolejno wejść w zakładkę Dodatkowi użytkownicy > Wykup miejsce dla dodatkowego użytkownika.
  2. Dokładnie sprawdzić i potwierdzić nową kwotę rozliczenia.
  3. Wybrać opcję Utwórz dodatkowego użytkownika.
  4. Uzupełnij w formularzu dane (Szczególną uwagę należy zwrócić na adres e-mail, później będzie on wykorzystany do wysłania wiadomości z zaproszeniem).
  5. W następnym kroku należy wybrać czy chcesz przenieść istniejący już profil, czy pozwolić dodatkowemu użytkownikowi na stworzenie nowego.
  6. Po wykonaniu tych kroków dodatkowy użytkownik otrzyma link z zaproszeniem, a Ty otrzymasz powiadomienie, gdy aktywuje on swoje konto.

Aby zaakceptować zaproszenie dla dodatkowego użytkownika należy:

  1. Nacisnąć Rozpocznij w zaproszeniu, które otrzymałeś/łaś drogą mailową, lub kliknąć link otrzymany SMS-em.
  2. Po przekierowaniu na stronę serwisu Netflix należy wybrać opcję Dalej.
  3. Stworzyć zupełnie nowy profil lub wybrać istniejący, jeśli właściciel skorzystał z funkcji przeniesienia profilu.
  4. Skonfigurować konto podając wymagane dane.

Ta nowa forma wyklucza zjawisko udostępniania hasła. Dodatkowy użytkownik, akceptując zaproszenie do korzystania z platformy, musi skonfigurować konto oraz dane logowania. Oznacza to, że będzie on korzystać z osobnego konta, ale będzie ono doliczane do comiesięcznego abonamentu osoby zapraszającej.

Nazwa „dodatkowy użytkownik” może nie napawać optymizmem, Netflix podaje jednak, że takie dodatkowe konto nie będzie ustępować normalnemu. Jego użytkownik będzie mieć dostęp do całej biblioteki serwisu, będzie mógł korzystać z Netfliksa na różnych urządzeniach – czy to w domu, czy w podróży. Ograniczenie będzie dotyczyć wyłącznie ilości, ponieważ będzie on mógł oglądać i pobierać tytuły wyłącznie na jednym urządzeniu jednocześnie. Na dokupionym koncie będzie można utworzyć tylko jeden profil i ważną informacją jest, że nie będzie to mógł być profil Dzieci, czyli objęty kontrolą rodzicielską.

Netflix w centrum pomocy udostępnił cały artykuł poświęcony temu zagadnieniu. Podane w nim informacje są przejrzyste i zawierają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

POWIĄZANE TEMATY: Netflix VoD

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, gdzie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” – szerzej znanego jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom.

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów