Najlepsze filmy familijne 2024 roku

W 2024 roku pojawi się wiele okazji, żeby całą rodziną wybrać się do kina lub zasiąść przed telewizorem. Nowe fantastyczne przygody czekają minionki, Sonica oraz Mufasę. Oto nasze typy najlepszych filmów familijnych 2024 roku.

nasze opinie
Zbigniew Woźnicki 30 stycznia 2024
3
Źrodło fot. Paddington w Peru; reż. Dougal Wilson; StudioCanal; 2024 / W głowie się nie mieści 2; reż. Walt Disney Studios Motion Pictures; 2024
i

Nadchodzący rok będzie pełen interesujących produkcji, i to nie tylko tych dla dojrzałych kinomanów. W ciągu kolejnych dwunastu miesięcy pojawi się wiele powodów, żeby całą rodziną udać się na seans nowych bajkowych opowieści, w których nie zabraknie ważnego przekazu. W końcu poznamy historię Mufasy sprzed wydarzeń z Króla Lwa, a minionki zyskają kolejną okazję, żeby zaszaleć.

Oprócz kontynuacji przygód znanych postaci pojawią się także zupełnie nowe fabuły, w tym szalona historia rodziny kaczek w dostępnej już w kinach produkcji Wyfrunięci. Każdy znajdzie coś dla siebie, co potwierdza poniższe zestawienie, w którym przedstawiamy najciekawsze premiery filmów familijnych 2024 roku.

Wyfrunięci

Wyfrunięci; reż. Benjamin Renner; Universal Pictures; 2023 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Wyfrunięci; reż. Benjamin Renner; Universal Pictures; 2023

Premiera: 5 stycznia 2024

Pierwsza produkcja na liście trafiła już do kin, co jest świetną informacją dla dzieci i ich rodziców. A to, że zbiera bardzo dobre oceny, gwarantuje wszystkim udaną zabawę. Poznamy szaloną kaczą rodzinę, która wyrusza w świat na migrację. Ojciec tej familii – Mack Mallard – jest zadowolony ze zwykłego życia i nie chce go zmieniać, regularnie zniechęcając dzieci do wzięcia udziału w wyprawie. Nie podoba się to ich mamie Pam i gdy nadarza się okazja, wszyscy w końcu lecą z innym stadem kaczek. Tak zaczyna się podróż przez świat; pełna niebezpieczeństw oraz momentów zapierających dech w piersiach – widzom i samym bohaterom. Najważniejsze jednak, że rodzina zawsze trzyma się razem.

Orion i Ciemność

Orion i Ciemność; reż. Sean Charmatz; Netflix; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Orion i Ciemność; reż. Sean Charmatz; Netflix; 2024

Premiera: 2 lutego 2024

Ten film jest pewnym wyjątkiem w naszym zestawieniu, ponieważ premierę zaliczy na Netflixie. Niemniej warto będzie poświęcić mu czas w domowym zaciszu. Na pewno wiele dzieci może zidentyfikować się z głównym bohaterem Orionem, który boi się wysokości, zwierząt, a najbardziej przeraża go ciemność. Właśnie z tego powodu tytułowa istota przychodzi do niego, żeby pokazać, iż wcale nie jest taka straszna. Animacja Orion i Ciemność serwuje magiczną przygodę, która pokazuje, że nie trzeba bać się nieznanego, a każdy strach można pokonać. Z pewnością – dzięki wsparciu rodziców – niejedno dziecko także dojdzie do takich wniosków.

Kung Fu Panda 4

Kung Fu Panda 4; reż. Mike Mitchell; Universal Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Kung Fu Panda 4; reż. Mike Mitchell; Universal Pictures; 2024

Premiera: 8 marca 2024

Osiem lat minęło od ostatniej przygody Smoczego Wojownika Po i wygląda na to, że bohater ów otrzyma awans. Mistrz Shifu chce, żeby Po zajął jego miejsce jako duchowego przywódcy Doliny Spokoju, ale najpierw trzeba będzie odnaleźć następcę godnego tytułu Smoczego Wojownika. Główny bohater wyrusza zatem w podróż, próbując powstrzymać potężną czarnoksiężniczkę, która potrafi przejmować umiejętności równie potężnych wojowników. Czy twórcy zaserwują ostatnią już historię o Po? Trudno powiedzieć. Bez wątpienia zapewnią ogromną dawkę humoru, co zawsze było zaletą tej serii. Nadchodzący tytuł zapowiada się na widowisko pełne gagów i dynamicznej akcji.

Istoty fantastyczne

Istoty fantastyczne; reż. John Krasinski; Paramount Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Istoty fantastyczne; reż. John Krasinski; Paramount Pictures; 2024

Premiera: 17 maja 2024

Wielu dzieciom w zabawie i poznawaniu świata pomagają wymyśleni przyjaciele. Co jednak dzieje się z tymi postaciami później? Tego dowiemy się z filmu Istoty fantastyczne, gdy okaże się, że młoda dziewczyna Bea wciąż widzi swoich wymyślonych towarzyszy. Szczęśliwie natrafia na sąsiada, który również posiada tę zdolność. Razem wyruszają w podróż, by pomóc wszystkim tytułowym istotom. Produkcja ta może spodobać się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, ponieważ mocno kojarzy się z Domem dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Teraz nadszedł czas na film, który także daje szansę na drugie życie wymyślonym towarzyszom.

Garfield

Garfield; reż. Mark Dindal; Sony Pictures Releasing; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Garfield; reż. Mark Dindal; Sony Pictures Releasing; 2024

Premiera: 24 maja 2024

Uwielbiający spanie i lasagne, ale nienawidzący poniedziałków kot Garfield jest prawdopodobnie znany wszystkim. Pomarańczowy bohater kocha domowe zacisze oraz swoje spokojne życie, które ulegnie jednak drastycznej zmianie w najnowszym filmie z udziałem tego bohatera. Garfield w końcu spotka swojego ojca Vica, którego domem są ulice. Doświadczony kocur zacznie namawiać syna oraz Odiego, żeby wspomogli go w napadzie. Teraz Garfield dowie się, jak wygląda niebezpieczne życie uliczne, kiedy każdy dzień przypomina poniedziałek. Film jest zupełnie nowym spojrzeniem na postać Garfielda i odświeżeniem marki. Intrygująca przygoda głównego bohatera z pewnością przysporzy mu jeszcze więcej fanów.

W głowie się nie mieści 2

W głowie się nie mieści 2; reż. Walt Disney Studios Motion Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
W głowie się nie mieści 2; reż. Walt Disney Studios Motion Pictures; 2024

Premiera: 14 czerwca 2024

Po wydarzeniach z pierwszej części bohaterowie Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek spokojnie obserwowali, jak Riley rośnie i się rozwija. Gdy dziewczyna wejdzie w okres dojrzewania, nagle rozpocznie się niespodziewany remont siedziby, ponieważ w tym wyjątkowym miejscu pojawią się nowi lokatorzy. Pierwsze skrzypce zacznie grać Lęk z bardzo dużą ilością bagażu, a nie będzie to jedyna nowa emocja, z którą dotychczasowe postacie oraz Riley zmuszone zostaną się uporać. Ten nowy film, poruszający ważny temat radzenia sobie z emocjami i ich akceptacji, będzie można obejrzeć już w połowie 2024 roku.

Minionki 4

Minionki 4; reż. Chris Renaud; Universal Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Minionki 4; reż. Chris Renaud; Universal Pictures; 2024

Premiera: 3 lipca 2024

Rok 2024 to także wielki powrót minionków oraz Gru, którzy ponownie rozbawią widzów niepoważnymi sytuacjami oraz masą gagów. To już szósty film należący do tego uniwersum, a czwarty rozwijający główną linię fabularną. W tej odsłonie Gru postara się ułożyć sobie normalne życie z żoną oraz licznymi dziećmi. W towarzystwie nie zabraknie także zabawnych minionków. Niestety z więzienia uciekają Maxime Le Mal oraz jego dziewczyna Valentine. Teraz Gru i jego rodzina muszą się ukryć, ale nie wszystko pójdzie zgodnie z ich planem… Każdy kolejny film z serii jest na swój sposób unikalny. Dzięki temu możemy być pewni, że i Minionki 4 podbiją serca nowych widzów i ponownie rozbawią swoich wiernych fanów.

Paddington w Peru

Paddington w Peru; reż. Dougal Wilson; StudioCanal; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Paddington w Peru; reż. Dougal Wilson; StudioCanal; 2024

Premiera: 8 listopada 2024

Miś Paddington postanowi wraz ze swą przybraną rodziną przeżyć prawdziwą przygodę. Wybierze się bowiem do Peru, czyli w swoje rodzinne strony, żeby odwiedzić ciocię żyjącą w domu dla emerytowanych misiów. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem i cała grupa stawi czoła przeprawie przez amazońską dżunglę oraz górskie szczyty Andów. Nie na to liczyli nasi bohaterowie, ale Paddingtonowi ta eskapada pozwoli lepiej poznać miejsce jego pochodzenia i w końcu połączyć się z jednym z członków swojej rodziny. Film ten warto obejrzeć także ze względu na ważne przesłanie: podróż – nawet taka w nieznane – jest lepsza, gdy ma się obok siebie ważne osoby.

Mufasa: The Lion King

Mufasa: The Lion King; reż. Barry Jenkins; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Mufasa: The Lion King; reż. Barry Jenkins; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2024

Premiera: 20 grudnia 2024

Tuż przed świętami w 2024 roku widzów czeka naprawdę wyjątkowa filmowa niespodzianka. Tego samego dnia pojawi się trzecia część Sonica oraz historia Mufasy, ojca Simby. W końcu dowiemy się więcej o życiu bohatera i o tym, jak doszło do tego, że rządził Lwią Ziemią, oraz o jego relacji ze Skazą. Rafiki opowie o tym widzom oraz córce Simby, Kiarze. W filmie nie zabraknie także niezastąpionego duetu Timon i Pumba – bohaterowie ci swoimi komentarzami ubarwią całą opowieść. Wygląda na to, że Mufasa: The Lion King będzie jednym z najlepszych dodatków do uniwersum Króla Lwa.

Sonic the Hedgehog 3

Sonic the Hedgehog 3; reż. Jeff Fowler; Paramount Pictures; 2024 - Najlepsze filmy familijne 2024 roku - wiadomość - 2024-01-30
Sonic the Hedgehog 3; reż. Jeff Fowler; Paramount Pictures; 2024

Premiera: 20 grudnia 2024

Dotychczasowe dwie części przygód Sonica pokazały, że ekranizacje gier mogą być angażujące oraz wykonane z dbałością o szczegóły, więc podobnego podejścia należy oczekiwać i od autorów trzeciej odsłony tego cyklu. Tym razem niebieski jeż będzie musiał zmierzyć się z Shadowem, który w przeciwieństwie do Sonica nie boi się sięgnąć po wszelkie środki, żeby dopiąć swego. Fani z pewnością będą świadkami widowiskowego starcia – obaj bohaterowie chcą chronić Ziemię, ale ich metody oraz podejście do ludzi są kompletnie inne. O tym, czy adaptacje gier wciąż mają dobrą passę, przekonamy się już pod koniec 2024 roku.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

„Czuję się jak idiota”. Eddie Murphy wciąż żałuje, że odrzucił jeden z największych hitów lat 80

„Czuję się jak idiota”. Eddie Murphy wciąż żałuje, że odrzucił jeden z największych hitów lat 80

Najlepsze komedie na Netflixie 2024, nasz ranking TOP 10

Najlepsze komedie na Netflixie 2024, nasz ranking TOP 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów