Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus

Po długim oczekiwaniu platforma Disney+ w końcu zadebiutowała w naszym kraju. Z tego też względu przyglądamy się kilkunastu filmom animowanym, które uznaliśmy za najlepsze w ofercie.

news
Marcin "Nicek" Nic 16 czerwca 2022
8

Disney to amerykańska korporacja, która została założona 16 października 1923 roku przez braci Roya i Walta Disneyów. Na początku firma zajmowała się tworzeniem filmów niemych, jednak z czasem jej oferta powiększyła się o filmy animowane, które bawiły zarówno młodszą, jak i starszą widownię. Wszyscy na pewno kojarzą takie tytuły, jak Myszka Miki, Królewna Śnieżka, Zakochany Kundel czy Król Lew – to właśnie Amerykanie są odpowiedzialni za ich stworzenie. Premiera platformy streamingowej Disney+ sprawiła, że użytkownicy na całym świecie otrzymali dostęp do bogatej oferty filmów animowanych. Przyjrzymy się tytułom, których seans da frajdę i dzieciom, i starszej widowni.

15. Kraina Lodu

14. Zwierzogród

13. Zaplątani

12. Vaiana

11. W głowie się nie mieści

10. Iniemamocni

9. Toy Story 4

8. Auta

7. Coco

6. Raya i ostatni smok

5. Lilo i Stitch

4. Ralph demolka

3. Co w duszy gra

2. Odlot

1. Potwory i spółka

Kraina lodu (Frozen)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #1
  1. Reżyser: Chris Buck, Jennifer Lee
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 90%
  3. Oceny Metacritic: 75

Tego filmu animowanego nie trzeba raczej przedstawiać szerszej publiczności, a jeśli ktoś go jeszcze nie oglądał, to na pewno słyszał piosenkę Mam tę moc. Film powstał w 2013 roku i jest luźną interpretacją baśni Królowa Śniegu, napisanej przez Hansa Christiana Andersena. Nagrodzony został dwoma Oscarami: za najlepszy długometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę.

Kraina lodu opowiada historię Elsy, która dysponuje magiczną mocą tworzenia lodu i śniegu. W wyniku nieszczęśliwego wypadku musi ona opuścić swoje królestwo. Pomimo czasami mocno naciąganej fabuły film szybko mija, a to za sprawą ciekawie rozrysowanych bohaterów, nawet tych drugoplanowych. Kraina lodu jest idealną bajką dla osób, które nie chcą skupiać się na cukierkowatej historii, a pragną zobaczyć dobrze skonstruowane przesłanie. Można śmiało stwierdzić, że ten film pomoże pokonać niejedną „górę lodową”, która stanie na drodze do celu.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Zwierzogród (Zootopia)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #2
  1. Reżyser: Byron Howard, Rich Moore
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 98%
  3. Oceny Metacritic: 78

Zwierzogród zadebiutował na ekranach kin w 2016 roku. Film ten zdobył Oscara za najlepszy film animowany długometrażowy. W 2017 roku produkcja otrzymała w tej samej kategorii również Złoty Glob.

Trzeba przyznać, że obydwie nagrody są jak najbardziej zasłużone. Fabuła filmu skupia się na losach króliczki Judy Hopps, której największym marzeniem było zostanie policjantką. Początkowo jej obowiązki sprowadzają się do wlepiania mandatów kierowcom, jednak pewne wydarzenia sprawiają, że główna bohaterka filmu staje przed wielką szansą na awans w policyjnej hierarchii.

Zwierzogród to produkcja, na której będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli, dzięki czemu jest to film dla całej rodziny. Jest on wypełniony po brzegi wieloma odniesieniami do innych kultowych dzieł, które będą sprawiać frajdę starszym widzom. To samo trzeba powiedzieć o humorze, który nie zawsze jest skierowany do małych dzieci, a wiele dowcipów wyłapią tylko dorośli widzowie.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Zaplątani (Tangled)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #3
  1. Reżyser: Glen Keane, Nathan Greno, Byron Howard
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 89%
  3. Oceny Metacritic: 71%

Zaplątani to kolejna produkcja na naszej liście, która opowiada historię inspirowaną znaną baśnią. Tym razem jednak twórcy postanowili wykorzystać baśnie braci Grimm i w 2010 roku stworzyli film animowany, opowiadający historię dziewczynki zamkniętej w wieży przez czarownicę.

W Zaplątanych poznajemy Roszpunkę, której włosy mają magiczne właściwości. Twórcy wyprodukowali film, który jest niezwykle zabawny, ale jednocześnie potrafi wzruszyć nawet największego twardziela. Po raz kolejny dorośli widzowie mogą podczas seansu bawić się w wyłapywanie wszelkiego rodzaju nawiązań, które będą kompletnie niezrozumiałe dla młodszej widowni. Dzieci jednak również znajdą coś dla siebie, bowiem jest to film skierowany przede wszystkim do nich.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Vaiana: Skarb oceanu (Moana)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #4
  1. Reżyser: Ron Clements, John Musker
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 95%
  3. Oceny Metacritic: 81

Film Vaiana: Skarb oceanu trafił na ekrany kin w 2016 roku. Produkcja ta jest ukłonem w stronę polinezyjskiej mitologii, a jej spory sukces przełożył się na dwie nominacje do Oscarów: za najlepszy pełnometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę.

Vaiana: Skarb oceanu pokazuje, że Disney tak łatwo nie rezygnuje z obranej ścieżki. Jest to kolejna produkcja, w której bohaterką jest silna dziewczyna niepotrzebująca pomocy mężczyzn. Tym razem padło na księżniczkę Vaianę, która poszukuje potężnego półboga Maui. Trzeba przyznać, że dawno nie widzieliśmy na ekranach kin bohaterów, którzy są aż tak dużymi przeciwieństwami.

Z jednej strony mamy do czynienia z nastolatką, która pragnie pomagać wszystkim na swojej drodze, a z drugiej – skoncentrowanego tylko na sobie maczo. Większość scen z udziałem obojga postaci jest niezwykle zabawna i doprowadza widownię do śmiechu.

Jeśli chcecie zobaczyć film, w którym główna bohaterka łamie wszelkie stereotypy i nie zważa na stające przed nią zagrożenia, to Vaiana: Skarb oceanu będzie idealnym wyborem.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

W głowie się nie mieści (Inside Out)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #5
  1. Reżyser: Pete Docter
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 98%
  3. Oceny Metacritic: 94

W głowie się nie mieści to kolejny na naszej liście film, który został stworzony przez wytwórnię Pixar, a za jej reżyserię odpowiadał Pete Docter. Produkcja zadebiutowała w 2015 roku i zdobyła rzeszę oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że obraz ten uhonorowany został Oscarem, Złotym Globem i nagrodą BAFTA za najlepszy film animowany.

Trzeba przyznać, że wszystkie te nagrody były jak najbardziej zasłużone. W głowie się nie mieści to szalona przygoda, którą śmiało można porównać do kultowego serialu Było sobie życie. Wydawać by się mogło, że francuska animacja mogłaby wyglądać w XXI wieku właśnie tak jak Inside Out.

Tym razem twórcy przygotowali dla swoich widzów podróż do wnętrza umysłu jedenastoletniej dziewczynki, którym zarządzają podstawowe emocje właściwe dla każdego człowieka: Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza. Jak można się domyślić, interakcje pomiędzy tymi bohaterami potrafią rozśmieszyć do łez nawet dorosłych widzów, którzy będą się na filmie bawić równie dobrze co ich pociechy.

W głowie się nie mieści przedstawia historię, która urzeka pomysłem i potrafi skłonić człowieka do refleksji. Jeśli jesteście studentami psychologii lub planujecie nimi zostać, to jest to pozycja obowiązkowa. Niejeden wykładowca mógłby się z tego filmu dowiedzieć, jak w prosty sposób przekazać niektóre fakty.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Iniemamocni (The Incredibles)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #6
  1. Reżyser: Brad Bird
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 97%
  3. Oceny Metacritic: 80

W 2004 roku na ekranach kin pojawiła się produkcja opowiadająca historię rodziny superbohaterów, którzy zostali pozbawieni możliwości korzystania ze swoich mocy. Film otrzymał dwa Oscary: za najlepszy film animowany oraz za najlepszy montaż dźwięku.

Iniemamocni to film, który oddaje hołd komiksom. Miłośnicy rysunkowych serii bez problemu odnajdą nawiązania do Fantastycznej Czwórki, Batmana, Supermana czy też X-Menów. Nie obyło się również bez inspiracji różnymi dziełami kinematografii, z Powrotem Jedi na czele.

Jak na film o superbohaterach przystało, mamy tutaj do czynienia z naprawdę dużą liczbą scen akcji, przez co niekoniecznie nadaje się on dla najmłodszej widowni. Pomimo 18 lat na karku Iniemamocni nadal potrafią bawić, a historia pokazuje nam, że nawet superbohaterowie nie są idealni i potrafią popełniać błędy.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Toy Story 4

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #7
  1. Reżyser: Josh Cooley
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 97%
  3. Oceny Metacritic: 84

Toy Story 4 to ostatnia do tej pory część serii, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Produkcja zadebiutowała w 2019 roku i z miejsca stała się jednym z najlepiej zarabiających filmów w tamtym czasie. Za sukcesem finansowym szły również świetne opinie krytyków oraz widzów. Nic więc dziwnego, że produkcja otrzymała w 2020 roku Oscara za najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Początkowo trudno było się spodziewać, że Toy Story 4 osiągnie sukces, a film określony został przez wielu jako „odcinanie kuponów od znanej marki”. Wszak zakończenie trzeciej części było wręcz idealnym zwieńczeniem losów gromadki zabawek. Disney wraz z Pixarem jednak doskoczyli do poprzeczki, którą sami sobie dość wysoko zawiesili, i zaprezentowali świetnie wykonaną historię.

Po raz kolejny głównym bohaterem jest szeryf Chudy, który w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń musi wyruszyć w podróż, aby uratować swego przyjaciela. Twórcy bardzo dobrze wyważyli elementy rozrywkowe z momentami wzruszenia i szczerego śmiechu, kreując na ekranie bardzo przyjemną mieszankę, którą chce się oglądać, i to nie raz.

Nie ma tutaj mowy o żadnej wtórności czy też próbach grania na sentymencie widzów do poprzednich części. Toy Story 4 śmiało można określić mianem filmu, który daje kawał dobrej i przystępnej rozrywki.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Auta (Cars)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #8
  1. Reżyser: John Lasseter, Joe Ranft
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 74%
  3. Oceny Metacritic: 73

Auta to film, który powstał w 2006 roku. Od tamtego czasu stworzono jeszcze dwie części tego filmu, jednak nie odniosły one sukcesu porównywalnego z pierwszym epizodem serii.

Produkcja opowiada historię Zygzaka McQueena, który jest młodym i ambitnym samochodem wyścigowym. Bohater jest typowym przykładem na to, co sława potrafi zrobić z charakterem. W szczególności ta, która przychodzi znienacka. Z czasem jednak Zygzak przekonuje się, że niektóre sprawy w życiu nie mają najmniejszego znaczenia, a ważniejsze od sławy są przyjaźń i miłość.

Film z samochodami w roli głównej jest istną gratką dla osób, które na co dzień interesują się motoryzacją. Twórcy postanowili przeobrazić znane z ulic samochody w bohaterów filmu. Dzięki temu w Autach możemy zobaczyć animowane wersje takich samochodów jak Porshce 911, Plymouth Superbird, Chevrolet Impala czy też Fiat 500.

Oczywiście nie zabrakło tu odwołań do kina i popkultury, ale są one sprawnie wbudowane w opowieść i nie przeszkadzają w całkowitym odbiorze produkcji.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Coco

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #9
  1. Reżyser: Lee Unkrich
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 97%
  3. Oceny Metacritic: 81

Coco to przepiękna opowieść, która zadebiutowała na ekranach kin w 2017 roku. Film otrzymał dwa Oscary: za najlepszy pełnometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę.

Film opowiada historię młodego Miguela, potomka meksykańskiej rodziny, która od pokoleń zajmuje się szewstwem. Bohater postanawia jednak iść pod prąd i nie brać udziału w rodzinnym interesie. Zamiast tego pragnie zostać sławnym muzykiem, czemu oczywiście przeciwstawia się jego rodzina. W wyniku pewnego zdarzenia Miguel przenosi się do świata zmarłych, gdzie będzie miał okazję poznać swojego muzykalnego idola, a także swoich nieżyjących przodków.

Bardzo duża zaletą Coco jest przedstawiona historia, która nie jest zbytnio skomplikowana, ale to właśnie w tej prostocie skrywa się prawdziwy diament. Scenariusz jest pełen niespodziewanych zdarzeń i zwrotów akcji, przez co śmiało mogę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych filmów, jakie obejrzałem w 2017 roku.

Twórcy zadbali również o bardzo umiejętne granie na emocjach widzów. Widać, że jest to film przeznaczony głównie dla młodszej widowni, jednak niejeden dorosły poczuje podczas seansu pieczenie w oczach i ścisk w gardle.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Raya i ostatni smok (Raya and the Last Dragon)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #10
  1. Reżyser: Donald Hall, Carlos López Estrada
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 93%
  3. Oceny Metacritic: 75

Jest to najnowsza produkcja w naszym zestawieniu, bowiem Raya i ostatni smok zadebiutowała na ekranach kin w zeszłym roku. To bardzo dobry film, który inspirowany był kulturą południowo-wschodniej Azji.

Przedstawiona przez Disneya historia jest niezmiernie prosta, jednak nie oznacza to, że nie absorbuje widza. Główną bohaterką tej opowieści jest Raya, która wyrusza w podróż w celu odnalezienia tytułowego ostatniego smoka. Dziewczyna wierzy, że z pomocą tego stworzenia będzie mogła zaprowadzić pokój w zwaśnionych królestwach, a także pokonać bezwzględne demony.

Od strony technicznej Raya i ostatni smok jest absolutnym majstersztykiem. Jest to najwyższa półka, jeśli chodzi o animacje, a oglądane na ekranie postacie są dopieszczone pod każdym względem. Wielka szkoda, że produkcja nie zdobyła uznania oscarowej Akademii.

Tak naprawdę Raya i ostatni smok ma wszystko, czego można oczekiwać od dobrego filmu. Jest pięknie przedstawiony świat, są bohaterowie, z którymi można się utożsamić. Co najważniejsze, zakończenie filmu daje nam morał, który może zachęcić do dalszych przemyśleń.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Lilo i Stich

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #11
  1. Reżyser: Dean DeBlois, Chris Sanders
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 78%
  3. Oceny Metacritic: 73

Lilo i Stich to film, który zapoczątkował dla Disneya pasmo sukcesów w XXI wieku. Mało jednak kto wierzył w sukces tej produkcji, bowiem musiała ona rywalizować z tworzonymi techniką komputerową bohaterami wykreowanymi przez konkurencyjne studio.

Tymczasem Disney postanowił powrócić do korzeni – większa część filmu powstała przy użyciu farb akwarelowych. Jedynie kilka elementów stworzono z wykorzystaniem komputerów, przez co przygody dwójki tytułowych bohaterów mogą pochwalić się naprawdę przyjemną dla oka animacją, która do dziś prezentuje się naprawdę dobrze.

Twórcy zadbali również o odpowiednią warstwę fabularną. W filmie przedstawiona została relacja małej mieszkanki Hawajów oraz „zaprogramowanego” do zabijania przybysza z kosmosu.

Lilo i Stich to film, który niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Produkcja nada się świetnie jako seans dla całej rodziny – potrafi jednocześnie bawić i wzruszyć, a także daje bardzo proste i uniwersalne przesłanie.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Ralph Demolka (Wreck-It Ralph)

 

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #12
  1. Reżyser: Rich Moore
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 87%
  3. Oceny Metacritic: 72

Ralph Demolka to animacja, która jest pozycją obowiązkową dla fanów gier komputerowych. Jest to jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze połączenie filmu animowanego z tą wirtualną rozrywką.

Głównym bohaterem filmu jest tytułowy Ralph, który jest postacią z gry wideo Felix Zaradzisz, która jest luźną wariacją na temat takich tytułów, jak Donkey Kong czy Rampage. Niestety Ralphowi przypadła rola czarnego charakteru w grze, z czym zgadzał się aż do trzydziestej rocznicy premiery wirtualnego świata, w którym na co dzień mieszka.

To właśnie w tym dniu decyduje się on na ucieczkę i rozpoczyna przygodę po najróżniejszych światach prosto z automatu. Na swojej drodze spotyka on różne postacie, które nawiązują do najrozmaitszych gier wideo. Sprawne oko wychwyci między innymi Kano z Mortal Kombat, Bowsera z Super Mario Bros. czy też Zangiefa ze Street Fightera.

Trzeba przyznać, że pomysł na osadzenie Ralpha Demolki w świecie gier wideo był rewelacyjny, przez co niejednokrotnie mamy do czynienia z niezwykle zabawnymi sytuacjami. Bohater w trakcie filmu uzmysławia sobie, że najważniejsze jest pozostać sobą, bez względu na to, kim tak naprawdę się jest.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Co w duszy gra (Soul)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #13
  1. Reżyser: Pete Docter
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 95%
  3. Oceny Metacritic: 83

Co w duszy gra to film animowany, który zadebiutował w 2020 roku. Nagrodzony został Oscarem, Złotym Globem oraz nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Soul opowiada historię Joe Gardnera, nauczyciela muzyki, którego marzeniem było zostanie wielkim muzykiem jazzowym. Pewnego dnia drzwi do kariery otworzyły się przed nim, jednak życie roztargnionego muzyka zakończyło się przedwcześnie. Śmierć jednak nie jest dla niego żadną przeszkodą – nawet będąc duszyczką w zaświatach, Joe pragnie spełnić swoje marzenie i zagrać koncert życia.

Ten krótki opis pokazuje prawdziwą esencję tego filmu. Co w duszy gra przedstawia historię dotyczącą poszukiwania sensu życia, a także uczenia się czerpania radości nawet z najmniejszych rzeczy. Reżyser pokazał również, że bezsensowne parcie na oślep do wyznaczonego przez siebie celu nie zawsze powinno być najważniejsze, ponieważ po drodze nie zauważamy tego, co najbardziej wartościowe.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Odlot (Up)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #14
  1. Reżyser: Pete Docter, Bob Peterson
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 98%
  3. Oceny Metacritic: 88

Odlot zadebiutował w 2009 roku. Jest to pierwszy film zrealizowany przez wytwórnię Pixar w technologii 3D. Produkcja ta może pochwalić się zdobyciem Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA za najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Film opowiada historię Carla Fredricksena, emerytowanego sprzedawcy balonów, który po śmierci żony nie może odnaleźć swojego miejsca na świecie. Gdy jedna z wielkich korporacji próbuje zmusić go do opuszczenia domu, Carl decyduje się na spełnienie swego marzenia i udaje się na wyprawę, której pozazdrościłby mu sam Indiana Jones. Przytwierdza więc do komina swojego domu tysiące wypełnionych helem kolorowych balonów i odlatuje, przez przypadek zabierając ze sobą ciamajdowatego harcerza Russella.

Bohaterowie na swojej drodze natrafiają na wiele zabawnych i niebezpiecznych zdarzeń. Film wypełniony jest również wieloma dziwnymi postaciami, z gadającym psem na czele. Trzeba przyznać, że scenarzyści i animatorzy ze studia Pixar wznieśli się na wyżyny możliwości i zaprezentowali widowni historię, która zostaje w pamięci na długi czas po seansie.

Film pokazuje, że wiek jest tak naprawdę tylko liczbą, a liczy się to, co człowiek ma wewnątrz siebie. Zgryźliwy Carl Fredricksen jest dowodem na to, że nawet najśmielsze marzenia można spełnić, kiedy tylko się chce.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Potwory i spółka (Monsters, Inc.)

Najlepsze bajki dla dzieci na Disney Plus - ilustracja #15
  1. Reżyser: Pete Docter
  2. Oceny Rotten Tomatoes: 96%
  3. Oceny Metacritic: 79

Potwory i spółka to film, który powstał w 2001 roku. Było to czwarte dzieło firmy Pixar Animation Studios. Skierowana do młodszej widowni bajka zdobyła w 2002 roku Oscara za najlepszą piosenkę.

Głównymi bohaterami filmu są – jak sam tytuł wskazuje – potwory, a konkretnie dwaj pracownicy tytułowej firmy zajmującej się straszeniem dzieci: James P. Sullivan oraz Mike Wazowski. Ich spokojne dotąd życie zamienia się w istny koszmar, bowiem do świata potworów przedostaje się czteroletnia dziewczynka. Bohaterowie próbują odprowadzić ją z powrotem do jej świata, a po drodze napotykają na liczne przeszkody, a nawet odkrywają niebezpieczny spisek.

Potwory i spółka do dziś zachwycają perfekcją wykonania. Ilość szczegółów i detali, z których składają się poszczególne postacie, potrafiłaby zawstydzić niejedną współczesną produkcję. Twórcy pokazali niezwykły kunszt i geniusz podczas projektowania potworów, które zasiedlają Monstropolis. Nawet dzisiaj należą się im za to duże brawa, bowiem warstwa wizualna prezentuje się wyjątkowo dobrze jak na ponaddwudziestoletni film.

Scenariusz jest pełen odwołań do współczesnego świata i otaczającej widza rzeczywistości. Oczywiście przez 20 lat wiele się pod tym względem zmieniło i niektóre żarty mogą nie wywołać uśmiechu na twarzach widzów. Niemniej jednak historia przedstawiona w filmie to nadal jedna z jego największych zalet i każdy powinien obejrzeć ten film chociaż raz. Co ciekawe, produkcja doczekała się całkiem udanej gry komputerowej.

Więcej informacji o tym filmie znajdziesz tutaj.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Henry Cavill uratował kolegę z planu przed utonięciem podczas zdjęć do The Ministry of Ungentlemanly Warfare

Henry Cavill uratował kolegę z planu przed utonięciem podczas zdjęć do The Ministry of Ungentlemanly Warfare

Kiedy Mother of the Bride będzie na Netflixie?

Kiedy Mother of the Bride będzie na Netflixie?

Kiedy Kogel Mogel 5 będzie na Netflixie?

Kiedy Kogel Mogel 5 będzie na Netflixie?

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97