Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku

Thrillery powstały po to, aby trzymać widza w napięciu oraz prowadzić go przez fabułę pełną akcji i nieraz zaskakujących zwrotów wydarzeń. Być może podobne wrażenia zapewnią właśnie te najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku.

news
Krzysztof "Krzyslewy" Lewandowski 28 grudnia 2022
4
Źrodło fot. 65, reż. Scott Beck, Bryan Woods, Sony Pictures Releasing 2023
i

Z niecierpliwością wyglądamy wielu różnych premier przypadających na 2023 rok. W niniejszym tekście skupiamy się na filmowych thrillerach. Na które produkcje warto mieć baczenie? Oto nasza lista najbardziej wyczekiwanych thrillerów, na które bardzo gorąco liczymy.

The Killer

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #1
The Killer, reż. David Fincher, Netflix 2023
 1. Reżyseria: David Fincher
 2. Data premiery: 2023
 3. Gdzie obejrzeć: Netflix

David Fincher to mistrz thrillerów, jeśli więc bierze się on za ten gatunek, to spodziewamy się wyłącznie najlepszego efektu. Dodatkowo za scenariusz odpowiada Andrew Kevin Walker, który zaprojektował między innymi absolutną klasykę – Siedem. Fabuła jest filmową adaptacją komiksu pt. The Killer i opowiada o płatnym zabójcy przeżywającym kryzys natury psychologicznej. W głównej roli zobaczymy Michaela Fassbendera.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #2
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, reż. Christopher McQuarrie, Paramount Pictures 2023
 1. Reżyseria: Christopher McQuarrie
 2. Data premiery: 14 lipca 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Seria Mission: Impossible stała się ikoną filmów sensacyjnych. Znajdują się tu również elementy thrillera, które mają trzymać widza w napięciu. W 2023 roku do kin trafi już kolejna odsłona cyklu, oczywiście z Tomem Cruise’em w roli głównej. To będzie pierwsza z dwóch części pożegnalnych z postacią Ethana Hunta. Mamy więc nadzieję, że czeka nas finał z prawdziwym hukiem, oferujący nie tylko fantastyczne sceny akcji (grane samodzielnie przez Curise’a), lecz także dużo emocji.

Gra fortuny

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #3
Gra fortuny, reż. Guy Ritchie, STXfilms 2023
 1. Reżyseria: Guy Ritchie
 2. Data premiery: 13 stycznia 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Guy Ritchie to gwarancja świetnej jakości. Specjalista zwłaszcza od gangsterskich motywów tym razem przedstawi nam historię agentów, którzy muszą zapobiec planom niebezpiecznego handlarza bronią. Brzmi standardowo, ale Ritchie lubi zaskakiwać i potrafi pisać naprawdę cięte wymiany zdań między postaciami. W obsadzie znalazł się ulubieniec twórcy, Jason Statham. Ponownie gra też Hugh Grant, którego wcześniej mogliśmy zobaczyć w Dżentelmenach.

John Wick 4

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #4
John Wick 4, reż. Chad Stahelski, Lionsgate 2023
 1. Reżyseria: Chad Stahelski
 2. Data premiery: 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Keanu Reeves powraca w czwartej odsłonie serii o niezwykle skutecznym płatnym zabójcy. Bohater jest ścigany przez Wysoką Radę po całym świecie – od Nowego Jorku przez Berlin po Osakę, a to tylko początek jego kłopotów. Tradycyjnie John Wick będzie musiał stawić czoła swoim przeciwnikom w widowiskowy sposób – poprzez piąchy i kopnięcia, jak i za pomocą broni palnej. Adrenaliny w kinie nie powinno nam zabraknąć.

Holy Spider

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #5
Holy Spider, reż. Ali Abbasi, Gutek Film/Wild Bunch 2023
 1. Reżyseria: Ali Abbasi
 2. Data premiery: 3 marca 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Warto czasem zabrnąć w mniej mainstreamowe rejony i sprawdzić, co ma nam do zaoferowania inny rodzaj kina. Spośród produkcji spoza głównego nurtu wyróżnia się Holy Spider, film opowiadający o dziennikarce zajmującej się sprawą seryjnego mordercy pracownic seksualnych. Zabójca wierzy, że w ten sposób oczyszcza irańskie miasto Mashhad z grzeszników. Zapowiada się mroczna, drastyczna historia, dotykająca takich tematów jak fanatyzm religijny.

65

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #6
65, reż. Scott Beck, Bryan Woods, Sony Pictures Releasing 2023
 1. Reżyseria: Scott Beck, Bryan Woods
 2. Data premiery: 17 marca 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Powyższy film to thriller zmieszany z gatunkiem science fiction. Fabuła zapowiada się naprawdę cudacznie, bowiem główny bohater – pilot Mills – odkrywa, że w wyniku katastrofy cofnął się do czasów prehistorycznych. Ziemia 65 milionów lat temu była pełna niebezpieczeństw w postaci chociażby dinozaurów (trochę vibe Parku Juraskiego?). Zobaczymy, jak w takiej scenerii odnajdzie się protagonista grany przez Adama Drivera.

Boston Strangler

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #7
Boston Strangler, reż. Richard Fleischer, 20th Century Fox 1968
 1. Reżyseria: Matt Ruskin
 2. Data premiery: 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Twórcy thrillerów często sięgają po historie znanych morderców, którzy faktycznie żyli i zabijali. Boston Strangler również należy do tego nurtu i przedstawia historię Loretty McLaughlin, reporterki, której udało się powiązać morderstwa dokonane przez Dusiciela z Bostonu i doprowadzić do jego złapania. W roli Loretty występuje Keira Knightley, a akcja dzieje się we wczesnych latach 60. Warto dodać, że o Dusicielu z Bostonu opowiadał również Boston Strangler z 1968 roku – nie jest to więc pierwsze podejście do tej postaci.

Pukając do drzwi

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #8
Pukając do drzwi, reż. M. Night Shyamalan, Universal Pictures 2023
 1. Reżyseria: M. Night Shyamalan
 2. Data premiery: 3 lutego 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

M. Night Shyamalan niegdyś był wzorem dla twórców pragnących realizować wciągające thrillery. Z czasem trochę się to zmieniło i szczytowym osiągnięciem hindusko-amerykańskiego twórcy nadal pozostaje Szósty zmysł. Bohaterami nowego filmu Shyamalana są natomiast Wen i jej przybrani ojcowie, Andrew i Eric. Odcięci od świata stają oni przed zagrożeniem ze strony tajemniczych nieznajomych. Stawką ma być ocalenie świata przed nadejściem apokalipsy.

Killers of The Flower Moon

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #9
Killers of the Flower Moon, reż. Martin Scorsese, Apple TV +2023
 1. Reżyseria: Martin Scorsese
 2. Data premiery: 2023
 3. Gdzie obejrzeć: Apple TV+

To może być kandydat do walki o Oscary – w końcu na stołku reżyserskim zasiada jeden z mistrzów w swoim fachu, Martin Scorsese. Do tego w obsadzie znalazły się wybitne postacie – Leonardo DiCaprio i Robert De Niro (Scorsese bardzo lubi z nimi pracować), a także z wielkim impetem wracający do fabryki snów Brendan Fraser. Akcja kręci się wokół serii morderstw dokonanych w latach 20. XX wieku na członkach indiańskich plemion. Motywacją do zbrodni mogą być odkryte na tutejszych ziemiach złoża ropy naftowej.

Doppelgänger. Sobowtór

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #10
Doppelgänger. Sobowtór, reż. Jan Holoubek, NEXT FILM 2023
 1. Reżyseria: Jan Holoubek
 2. Data premiery: 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Nie możemy zapominać o polskich reprezentantach thrillerów. Doppelgänger. Sobowtór to film inspirowany autentycznymi wydarzeniami z czasów PRL. Tematyka dotyczy kradzieży tożsamości i jej poszukiwania. Czy można zatracić się w udawaniu kogoś innego? Jak to jest, gdy ktoś zabiera nam naszą tożsamość? Reżyser produkcji, Jan Holoubek, zapowiada, że warstwa psychologiczna będzie w jego dziele bardzo istotna.

Bez litości 3

Najbardziej oczekiwane thrillery 2023 roku - ilustracja #11
Bez litości, reż. Antoine Fuqua, Sony Pictures Entertainment 2014
 1. Reżyseria: Antoine Fuqua
 2. Data premiery: 1 września 2023
 3. Gdzie obejrzeć: kino

Kino bardzo lubi twardzieli, którzy potrafią wyjść cało z największych kłopotów. Taką kreację w serii Bez litości stworzył Denzel Washington, kontynuujący swoją rolę już w trzecim filmie. Jako były żołnierz sił specjalnych, Robert McCall, będzie musiał ponownie zmierzyć się ze złymi ludźmi, co na pewno zaowocuje efektownymi i brutalnymi scenami akcji.

Krzysztof "Krzyslewy" Lewandowski

Krzysztof "Krzyslewy" Lewandowski

Studiował dziennikarstwo, filologię polską i psychologię realizowane na UKSW, UW i SWPS. Tam napisał m.in. pracę dyplomową poświęconą współczesnej roli czarno-białego kina. W GRYOnline.pl pracuje od sierpnia 2021 roku. Pisze artykuły oraz recenzje gier, filmów i seriali, a od lipca 2023 roku zajmuje stanowisko specjalisty ds. kreowania treści w dziale Paid Products. Jest autorem artykułu naukowego „Dynamika internetu a zachowania językowe" opublikowanego w książce „Relacje w cyberprzestrzeni”. Współtworzył słownik nazw miejscowych warszawskiej dzielnicy Wawer. Próbował sił z wierszami, ale w przyszłości wolałby napisać powieść. Pisanie w sieci zaczął na portalu GameExe.pl w wieku 14 lat. Najpierw recenzował książki, ale na tym nie poprzestał i na różnych portalach internetowych oceniał gry, filmy, seriale czy komiksy. Najbardziej podobają mu się motywy surrealistyczne i gry RPG.

Błąd odtwórcy Gandalfa, Iana McKellena, doprowadził do powstania jednej z najbardziej kultowych kwestii we Władcy Pierścieni

Błąd odtwórcy Gandalfa, Iana McKellena, doprowadził do powstania jednej z najbardziej kultowych kwestii we Władcy Pierścieni

Jeden z najbardziej realistycznych filmów wojennych w historii. Ta perełka z Michaelem Caine'em jest chwalona przez eksperta wojskowego

Jeden z najbardziej realistycznych filmów wojennych w historii. Ta perełka z Michaelem Caine'em jest chwalona przez eksperta wojskowego

Bohaterom Jumanji ukończenie gry mogło zająć 10 minut? Widzowie nawet niemal po 30 latach od premiery spierają się na temat przebiegu wydarzeń

Bohaterom Jumanji ukończenie gry mogło zająć 10 minut? Widzowie nawet niemal po 30 latach od premiery spierają się na temat przebiegu wydarzeń

David Fincher musiał usunąć z Fight Clubu obraźliwą kwestię, gdyż nalegała na to producentka. Zastąpił ją jeszcze gorszą

David Fincher musiał usunąć z Fight Clubu obraźliwą kwestię, gdyż nalegała na to producentka. Zastąpił ją jeszcze gorszą

W Dirty Dancing mogło zabraknąć ikonicznego zdania, bo Patrick Swayze „nienawidził go i zamierzał zrobić wszystko, co w jego mocy, aby je wyciąć”

W Dirty Dancing mogło zabraknąć ikonicznego zdania, bo Patrick Swayze „nienawidził go i zamierzał zrobić wszystko, co w jego mocy, aby je wyciąć”