Najbardziej kasowy film Keanu Reevesa to nie Matrix ani John Wick 4; oto rola, o której wielu zapomniało

John Wick 4 stał się najbardziej kasowym filmem serii, ale nie w karierze Keanu Reevesa.

ciekawostki filmowe
Mateusz Libera 21 kwietnia 2023
32
Źrodło fot. John Wick 2, Chad Stahelski, Lionsgate, 2017
i

John Wick 4 to kolejne duże osiągnięcie dla Keanu Reevesa, ponieważ czwarta odsłona przygód Baby Yagi stała się najbardziej kasową w całej serii. Jednak to nie rola Wicka jest tą, za którą najmilszy hollywoodzki aktor zgarnął najwięcej pieniędzy. Nie jest to także Matrix, ani tym bardziej Speed czy Constantine. W dziele, które może pochwalić się najlepszym wynikiem box office, aktor nawet nie pojawia się na ekranie. Słychać za to jego głos.

Ten film to bez wątpienia jeden z największych hitów wytworni Pixar. Mowa o Toy Story 4, które premierę miało w 2019 roku. To właśnie tam Keanu podkładał głos Duke’owi Caboomowi, zabawce, która, jak na rolę dla Reevesa przystało, jest nieustraszonym motocyklistą z Kanady.

Najbardziej kasowy film Keanu Reevesa to nie Matrix ani John Wick 4; oto rola, o której wielu zapomniało - ilustracja #1
Toy Story 4, Josh Cooley, Pixar Animation Studios, 2019

Toy Story 4 znajduje się na 37. miejscu rankingu najbardziej dochodowych filmów w historii. Nad sobą ma Jokera, zaś tuż za nim na 38. pozycji jest Toy Story 3. W porównaniu do tych hitów John Wick 4 wypada kiepsko – jak dotąd produkcja Chada Stahelskiego zarobiła nieco ponad 352 mln dolarów na całym świecie, a Toy Story 4 już dawno przekroczyło okrągły miliard dolarów przychodu.

Twórców początkowo onieśmielał pomysł współpracy z Reevesem. Ale zaryzykowali i wystarczył jeden telefon, by aktor zgodził się na spotkanie, na którym nie tylko wyraził chęć udziału w produkcji, ale również dał krótki pokaz umiejętności, które z czasem wpłynęły na wizerunek animowanej postaci.

Chciałem się upewnić, by nie wejść w przestrzeń Tima Allena jako Buzza. Poświęciłem temu wiele uwagi, gdy myślałem o postaci i jak będzie mówić. Sprawiłem więc, że Duke jest trochę bardziej chrapliwy, lecz nadal starałem się nadać mu energii i osobowości – przyznał Keanu Reeves, który szybko zakochał się w projekcie Pixara.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Duke Caboom pojawił się na ekranie. W Iniemamocnych 2 z 2018 roku zabawka jest easter eggiem i znajduje się w łóżeczku Jack Jacka. Oczywiście nic nie mówi. Ożywianie zabawek to domena Toy Story.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje