Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2021, 12:33

autor: Karol Laska

Michelle Rodriguez postawiła ultimatum twórcom Szybkich i wściekłych. Poszło o jej rolę

Michelle Rodriguez, odtwórczyni roli Letty Ortiz w serii Szybcy i wściekli, opowiedziała o małej batalii, jaką stoczyła ze scenarzystami w celu pogłębienia odgrywanej przez siebie bohaterki.

Seria Szybcy i wściekli słynie nie tylko ze spektakularnych scen akcji i pędzących samochodów, ale z wielu dających się lubić postaci. Te nie należą raczej do zwykłych mięczaków i potrafią zadbać o swój interes, nie dziwota więc, że do ról tego typu zaangażowano takich aktorów jak Dwayne Johnson, Vin Diesel czy Jason Statham. W owych filmach nie brakuje również reprezentantek płci żeńskiej. Wśród nich znaleźć możemy Michelle Rodriguez wcielającą się w Letty Ortiz, pewną siebie, stanowczą i niebezpieczną uliczną piratkę.

Jak jednak donosi portal Entertainment Weekly, rola Rodriguez nie miała być aż tak wyrazista, co nie spodobało się aktorce, która musiała walczyć o swoje. Jej koleżanka z planu, Jordana Brewster, powiedziała nawet, że na początku scenarzyści chcieli zrobić z Letty tzw. „trophy girlfriend”, czyli łatwą do zdobycia dziewczynę nagradzającą walecznych mężczyzn za ich osiągnięcia. Rodriguez postawiła jednak twórcom ultimatum z szacunku do siebie i do zasad panujących na co dzień na ulicy:

To był dla nich test rzeczywistości, aby zdali sobie sprawę, że ulice tak nie działają. Nie umawiasz się z jakimś facetem tylko dlatego, że jest gorący. Tam panuje pewna hierarchia. Czy ten „gorący facet” może zostać pobity, jeśli będziesz z nim chodzić? Jeśli tak, to należy odpuścić, bo dlaczego miałoby się z tego powodu tracić miejsce w hierarchii. Żeby zachować wierność tym realiom, to musiałam ich pilnować, a nawet uczyć: „Chłopaki, wiem, że lubicie Hollywood i w ogóle, ale jeżeli chcecie, aby to wybrzmiało naturalnie, to właśnie tak to działa. Nie zamierzam być dzi**ą przed milionami ludzi, więc stracicie mnie, jeśli tego nie zmienicie. I zrobili, co trzeba.

Nie trzeba chyba mówić, że warto wyperswadować pewne rzeczy scenarzystom, gdyż koniec końców Michele Rodriguez nadal jest z nami w serii i to jako jeden z jej najjaśniejszych punktów. W roli Letty zobaczymy ją już za sprawą Szybkich i wściekłych 9, których będzie można oglądać w kinach od 25 czerwca 2021 roku.

  1. Strona internetowa serii Szybcy i wściekli
  2. Szybcy i wściekli polecą w kosmos