Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 czerwca 2021, 12:45

Kate Winslet odmawiała propozycjom retuszu na planie Mare z Easttown

Kate Winslet chciała, by jej bohaterka w serialu Mare z Easttown wyglądała jak najbardziej naturalnie. Aktorka zdradziła, że nie zgadzała się na cyfrowy retusz swojego ciała.

Mare z Easttown to nowy serial kryminalny od HBO, który podbił serca krytyków i widzów. Jednym ze środków do osiągnięcia takiego sukcesu jest prawdopodobnie wybitnie realistyczny i przyziemny klimat serialu. Tyczy się to także głównej bohaterki produkcji, czyli Mare granej przez Kate Winslet, która odbiega od standardów, do jakich przyzwyczaja nas Hollywood.

W wywiadzie dla The New York Times (via Screen Rant) aktorka przyznała, że naciskała na twórców, by nie próbowali poprawiać jej wyglądu lub tuszować niedoskonałości, ponieważ wpłynęłoby to na wiarygodność postaci.

Słuchaj, grając Mare jako kobieta w średnim wieku - w październiku skończę 46 lat - wydaje mi się, że ludzie związali się z tą postacią w taki sposób, w jaki to zrobili, ponieważ nie wykorzystano tu żadnych filtrów. Jest zwykłą kobietą, która ma swoje wady i ciało oraz twarz, które odpowiadają jej wiekowi oraz temu, co przeszła w swoim życiu. Myślę, że trochę nam tego brakowało.

Aktorka przyznała, że kilka razy musiała odmawiać twórcom serialu, którzy chcieli wprowadzać w jej wyglądzie poprawki. Jako przykład podała scenę zbliżenia pomiędzy Mare a bohaterem granym przez Guya Pearce’a. Reżyser serialu zaoferował aktorce możliwość korekty w wyglądzie jej ciała, czemu Winslet zdecydowanie odmówiła. Po obejrzeniu kompletnego już sezonu serialu trudno nie przyznać racji jej działaniom.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej

kalendarz wiadomości
2021
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4

5

6

7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

20

21 22 23 24 25 26

27

28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.