Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2022, 13:10

autor: Ania Orzech

Luke Skywalker wspiera Ukrainę. Mark Hamill ambasadorem projektu Armia Dronów

Mark Hamill, odtwórca roli Luke'a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach, został honorowym ambasadorem akcji UNITED24, zainicjowanej przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jej celem jest zebranie funduszy na drony bojowe dla Ukrainy.

Źrodło fot. Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, J.J. Abrams, Disney, 2019
i

Prezydent Ukrainy ma po swojej stronie potężnego rycerza Jedi. Mark Hamill, którego możemy kojarzyć z roli Luke’a Skywalkera w sadze Gwiezdne wojny, został ambasadorem inicjatywy UNITED24, zainicjowanej przez Wołodymyra Zełenskiego po rosyjskiej inwazji.

Armia Dronów (taką nazwę nosi ów projekt) skupia się na pozyskiwaniu zdalnie sterowanych dronów, finansowaniu ich utrzymania oraz szkoleniu pilotów, aby armia ukraińska mogła „nieustannie monitorować linię frontu o długości 2470 km i zapewniać skuteczną reakcję na ataki wroga”. Ukraińskie wojsko otrzymało w ramach programu prawie 1000 dronów.

Niech moc będzie z Ukrainą

Ogłoszenie dołączenia Marka Hamilla odbyło się podczas wideorozmowy pomiędzy aktorem a Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent tak skomentował angaż aktora w akcję UNITED24:

Światło zwycięży mrok. Ja w to wierzę, wierzy w to także nasz lud. Dziękuję Markowi Hamillowi za podjęcie się zadania bycia pierwszym ambasadorem, który pomoże ukraińskiej armii zebrać fundusze na nowe drony przeznaczone do wsparcia naszych obrońców. To bardzo ważne!

Disney+ kupisz tutaj

Własne oświadczenie wydał również sam aktor:

Wiem, że Ukraińcy potrzebują tych dronów, aby chronić swoją ziemię, swoją wolność i wartości całego demokratycznego świata. Teraz jest najlepszy czas na to, abyśmy wspólnie pomogli Ukrainie walczyć w wojnie ze złym imperium.

Hamill podzielił się z internautami zdjęciem z wideorozmowy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Luke Skywalker wspiera Ukrainę. Mark Hamill ambasadorem projektu Armia Dronów - ilustracja #1
Źródło: Twitter/MarkHamill

Mam zaszczyt być ambasadorem Armii Dronów oraz pomóc prezydentowi Zełenskiemu i narodowi Ukrainy w każdy możliwy sposób.

Mark Hamill nie jest pierwszym ambasadorem UNITED24. Kilka dni temu do inicjatywy dołączyła legendarna amerykańska piosenkarka i aktorka Barbra Streisand. Artystka jest twarzą platformy fundraisingowej zbierającej pieniądze na pomoc medyczną. Poprzednio do drużyny Wołodymyra Zełenskiego przyłączyli się także aktor Liev Schreiber oraz zespół Imagine Dragons.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.