Gwiazda Szybkich i wściekłych o reakcjach na motyw przewodni serii „Ludzie żartują z rodziny”

Ludacris broni rodziny i odpowiada na wiele memów, które zapoczątkowały serię żartów z motywu przewodniego Szybkich i wściekłych.

news
8 maja 2023
1
Źrodło fot. Szybcy i wściekli 9, Justin Lin, Universal Pictures, 2021
i

Szybcy i wściekli to seria, której korzenie sięgają kultowego filmu akcji z 2001 roku z Paulem Walkerem, Vinem Dieselem, Michelle Rodriguez i Jordaną Brewster w rolach głównych. Seria, która przez kilka pierwszych części rzeczywiście skupiała się wokół modyfikowanych aut i wyścigów samochodowych, z czasem odjechała na zupełnie inne tory.

Obecnie za motyw przewodni kolejnych, tworzonych jedna po drugiej, części uznaje się rodzinę Dominica Toretto. Familię, która jest święta i ważniejsza od wszystkiego innego. Choć jest to z pewnością wartość szlachetna, to jednak z czasem motyw ten doczekał się wielu memów. Masz rodzinę? Jesteś niepokonany. Na tego typu żarty odpowiedział ostatnio Ludacris w filmie zza kulis dostępnym w serwisie YouTube.

Ludacris, właściwie Christopher Brian Bridges, to raper, a zarazem aktor powszechnie znany z występów w Szybkich i wściekłych. Grany przez niego Tej pojawił się większości filmów z serii. Można więc powiedzieć, że to zasłużony i oddany członek rodziny Dominica Toretto. Być może dlatego aktor zdecydował się stanąć w jej obronie.

Ta franczyza bardzo dobrze się starzeje. […] Jest w tych filmach tyle serca i miłości. Wszystko sprowadza się do rzeczy, z którymi mamy do czynienia w prawdziwym świecie. Wszystko sprowadza się do miłości i rodziny. To jest najważniejsze w życiu każdego z nas. Wiem, że ludzie żartują na temat rodziny i tego, na jakie ryzyko ją skazujemy w każdym filmie. Ale potrzebujemy tej miłości bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Zatem możemy dalej podkreślać motyw rodziny i rolę miłości. […] Otrzymujemy poczucie pewności i nadziei. Po prostu patrząc na ekran i żyjąc losami tych bohaterów, radzimy sobie lepiej w życiu. To jest potężne. Na tym powinno polegać kino. Słyszałem raz, jak Vin [Diesel] powiedział, że to nie jest już tylko film, to styl życia.

Rodzina zawsze będzie na pierwszym miejscu

Wielkimi krokami zbliża się premiera dziesiątej odsłony Szybkich i wściekłych. Ludacris przedstawia przemyślaną obronę rodziny, ponieważ Fast X ma zamiar wejść w ten motyw jeszcze bardziej. Nowy czarny charakter, Dante Reyes (Jason Momoa), również będzie bardzo cenił sobie rodzinę, a także będzie koncentrował się na zemście, która po wielu latach doprowadzi go do Toretto.

Dom i jego załoga są bowiem odpowiedzialni za śmierć ojca Reyesa w filmie Fast Five. Z pomocą Cypher (Charlize Theron), znanej z poprzednich odsłon Szybkich i wściekłych, Dante zamierza uderzyć w czuły punkt Toretto, czyli rodzinę. Jego planem będzie uprowadzenie ośmioletniego syna Doma, Briana. Jeżeli mu się uda, może to oznaczać koniec rodziny. Jedenasta część (która właściwie będzie drugą częścią Fast X) stanowić będzie zwieńczenie całej sagi.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Henry Cavill i ekipa Wiedźmina zawitają do Polski. Pojawią się na Wiedźmin Fest

Henry Cavill i ekipa Wiedźmina zawitają do Polski. Pojawią się na Wiedźmin Fest

Spielberg był bezradny patrząc, jak Barrymore była „okradana z dzieciństwa” pracując przy ET

Spielberg był bezradny patrząc, jak Barrymore była „okradana z dzieciństwa” pracując przy ET

Gwiazda Harry’ego Pottera ma nadzieję na powrót do Hogwartu jako profesor w nowym serialu

Gwiazda Harry’ego Pottera ma nadzieję na powrót do Hogwartu jako profesor w nowym serialu

Uważano, że były szef Marvela „zwariował” angażując Roberta Downeya Jra jako Iron Mana

Uważano, że były szef Marvela „zwariował” angażując Roberta Downeya Jra jako Iron Mana

„Nawet nie stoją obok siebie” - klip Netflixa ze Schwarzeneggerem i Hemsworthem nie przekonał fanów

„Nawet nie stoją obok siebie” - klip Netflixa ze Schwarzeneggerem i Hemsworthem nie przekonał fanów