Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2022, 13:03

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Lena Headey pozwana na 1,5 mln dolarów m.in. za wyciętą rolę w Thor: Love and Thunder

Brytyjska aktorka Lena Headey będzie musiała słono zapłacić, jeśli sąd uzna ją winną w sprawie, w której pozew złożyła agencja Troika.

Kadr z serialu Gra o Tron.

Artystka niezwykłą popularność zawdzięcza portretowaniu Cersei Lannister w kultowej produkcji HBO – Gra o Tron. Po zakończeniu zdjęć do hitowego serialu, aktorka nie mogła narzekać na brak propozycji pracy. Headey zagrała m.in. w widowisku 9 Bullets, Zabójczy koktajl, Rita czy nadchodzącym Thor: Miłość i grom, z którego ostatecznie została wycięta. Jak się okazuje, anulowanie jej występu w zbliżającej się megaprodukcji jest zaledwie czubkiem góry lodowej.

Szczegóły pozwu

Według doniesień portalu Variety, Lena Headey została pozwana przez agencję Troika (po rebrandingu w 2020 roku nazywa się YMU) na 1,5 miliona dolarów za nieopłacone prowizje związane z jej udziałem w widowisku Marvel Studios oraz kilku innych projektach. Przedstawiciele firmy twierdzą w pozwie, że gwiazda winna jest co najmniej 500 tysięcy dolarów za sam udział w kolejnej odsłonie przygód Boga piorunów. Dodatkowo żądają uiszczenia odszkodowania z tytułu zerwania umowy, odsetek i zwrotów kosztów prawnych.

Aktorka zaprzecza

Headey odpiera ataki ze strony agencji i broni się tym, iż nigdy nie popisywała kontraktu z Troika. Według tego, co twierdzi gwiazda, obie strony działały na podstawie ustnego porozumienia oraz nie uważa, że to za sprawą powyższej firmy otrzymała angaż w filmie Marvela. Brytyjka utrzymuje, iż Taika Waititi miał zwrócić się bezpośrednio do niej. Podobnie było jej zdaniem w przypadku filmu 9 Bullets. Natomiast za pilotażowy odcinek serialu Rita miała otrzymać od stacji Showtime 325 tys. dolarów i zapłacić Troice stosowny procent od tej kwoty.

Na sam koniec warto dodać, że nie otrzymaliśmy żadnych informacji dotyczących roli, jaką Headey zagrała w produkcji Marvela. Warto jednak mieć nadzieję, że w przyszłości doczekamy się rozszerzonej wersji widowiska Thor: Miłość i grom, którego początkowa długość wynosiła blisko 4 godziny (via. Screen Crush).

Tymczasem poniżej udostępniamy wszystkim zainteresowanym zwiastun Thor: Miłość i grom, którego premiera w Polsce odbędzie się już 8 lipca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.