Który Ojciec chrzestny jest lepszy według Ala Pacino? „To narracja na najwyższym poziomie”

Al Pacino zdradził, która część kultowej serii Ojciec chrzestny jest według niego najlepsza.

kryminał
20 kwietnia 2023
5
Źrodło fot. Ojciec chrzestny; Francis Ford Coppola; Paramount Pictures; 1972
i

Ojciec chrzestny to jedna z najsłynniejszych trylogii filmowych. Mimo że od premiery upłynęło kilkadziesiąt lat, w sieci wciąż trwają dyskusje na temat tego, która część jest tą najznakomitszą. Najczęściej fani produkcji Francisa Forda Coppoli oraz krytycy wymieniają Ojca chrzestnego II, jako to mistrzowskie dzieło. Czy Al Pacino, odtwórca roli Michaela Corleone, podziela ich zdanie?

Okazuje się, że nie. Aktor, który rozmawiał z Davidem Rubensteinem w ramach serii spotkań „Ludzie, którzy nas inspirują”, zdradził, że dla niego to pierwsza część Ojca chrzestnego jest najlepsza. Uznał, że film gwarantuje narrację na najwyższym poziomie (via The Hollywood Reporter).

Widzisz, Ojciec chrzestny jest bardziej rozrywkowy. Ojciec chrzestny II to studium, osobista rzecz dla Francisa. Oglądałem niedawno pierwszą część i w niej w scenach zawsze dzieją się dwie lub trzy rzeczy. Jesteś w tej historii i za nią podążasz. Nie wiesz, co będzie dalej. To narracja na najwyższym poziomie. Druga część w pewnym sensie jest bardziej linearna; trochę inna, ponura, porusza się powoli. Jednak muszę przyznać, że to świetny film.

W dodatku Pacino podczas rozmowy poruszył temat serialu The Offer, który opowiada o problematycznych kulisach powstawania pierwszego filmu z 1972 roku.

Obejrzałem ten serial i mniej więcej w połowie to prawda. Naprawdę, to szokujące. Diane Keaton i ja upiliśmy się raz i pomyśleliśmy: „To koniec, nasze kariery się skończyły. To jest bałagan”.

Przypomnijmy, że produkcja okazała się nie tylko kasowym hitem, lecz dodatkowo otrzymała aż jedenaście nominacji do Oscara. Ostatecznie widowisko zgarnęło trzy statuetki w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany, i także w tej najważniejszej, czyli najlepszy film.

Filmy z serii Ojciec chrzestny możecie obejrzeć na Netfliksie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Popkultura to nieodłączny element jej życia. Z tego powodu jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się już w najmłodszych latach, gdy zaczęła pisać w szkolnych gazetkach. Kiedy przyszedł ważny moment wyboru kierunku studiów, bez zawahania wybrała kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dla działu Filmomaniak pisze od stycznia 2023 roku. Nie wie co to sen, bo musi być na bieżąco z newsami ze świata filmowo-serialowego. W kwestii kina, jest zapaloną fanką filmów niezależnych, choć i wyjątkowo dobrym blockbusterem też nie pogardzi. Nienawidzi ograniczać się w oglądaniu konkretnych gatunków filmowych. Jednak najbardziej uwielbia satyry, czarne komedie, dramaty, fantasy i produkcje feministyczne.

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce