Kiedy platforma SkyShowtime zawita do Polski? Znamy przybliżoną datę

Rok od pojawienia się pierwszych informacji o platformie SkyShowtime, Comcast i Paramount Global wyznaczyły dokładną datę premiery serwisu w Europie. Poznaliśmy również przybliżony termin uruchomienia usługi w naszym kraju.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 5 września 2022
2

Fot.: SkyShowtime, materiały prasowe.

Nowa platforma SkyShowtime została powołana do życia dzięki współpracy operatora telekomunikacyjnego Comcast i Paramount Global. Włodarze serwisu pierwsze konkretne informacje na temat jego działania podali w zeszłym roku. Teraz z kolei otrzymaliśmy oficjalne wieści na temat uruchomienia usługi na konkretnych rynkach europejskich.

Mimo wcześniejszych zapewnień o tegorocznym starcie platformy SkyShowtime w Polsce, będziemy musieli jednak nieco dłużej poczekać na jej uruchomienie. Debiut usługi nie będzie bowiem obejmował naszego rynku. Serwis zawita do nas dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Kiedy start?

SkyShowtime wystartuje już 20 września. Wtedy platforma zostanie uruchomiona w krajach skandynawskich takich jak Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja. Jeszcze przed końcem 2022 roku serwis zawita także do Holandii.

Kiedy w Polsce?

W międzyczasie platforma rozwijana będzie również w Hiszpanii, Portugalii i Andorze. Do Europy Środkowo-Wschodniej SkyShowtime wejdzie w pierwszym kwartale 2023 roku. Mowa tutaj o państwach: Albania, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia (via Variety).

Cena usługi

Warto wspomnieć, że dokładne daty premier i ceny w poszczególnych państwach będą podawane stopniowo. Na ten moment wiemy, że m.in. w Finlandii za ofertę SkyShowtime subskrybenci zapłacą 6,99 euro, czyli około 33 zł.

Oferta programowa

Biblioteka usługi będzie składać się m.in. z filmów wytwórni Paramount Pictures i Universal Pictures. Ich produkcje będą trafiać na platformę po kinowej premierze. Wśród tych tytułów znajdą się: Top Gun: Maverick, Jurassic World: Dominion, Minionki: Wejście Gru, Wiking, Sonic. Szybki jak błyskawica 2 oraz wiele innych.

W serwisie pojawią się również nowe seriale oryginalne, treści dla dzieci i całych rodzin oraz wybór tytułów z oferty Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

Na koniec podkreślmy, że na ten moment nie możemy traktować powyższych informacji jako oficjalne potwierdzenie obecności wymienionych tytułów również w polskiej wersji serwisu. Na tym etapie wszystko uzależnione jest od umów zawartych przez wytwórnie Universal i Paramount z polskimi dostawcami treści.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy Godzilla x Kong: the New Empire będzie w streamingu?

Kiedy Godzilla x Kong: the New Empire będzie w streamingu?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Niezwyciężony wraca z 2. częścią 2. sezonu? Daty premier nowych odcinków

Kiedy Niezwyciężony wraca z 2. częścią 2. sezonu? Daty premier nowych odcinków