Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2022, 11:04

Kiedy Black Panther: Wakanda Forever będzie na Disney Plus?

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to najnowszy hit Marvela, który można od niedawna oglądać w kinach. Produkcja w przyszłości trafi na platformę Disney+. Kiedy to się wydarzy?

Źrodło fot. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu; Ryan Coogler; Marvel Studios; 2022
i

Wszystko wskazuje na to, że na premierę filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu na platformie Disney+ będzie trzeba trochę poczekać. Produkcja trafiła na ekrany kin prawie dwa tygodnie temu i od tamtej pory cały czas świetnie sobie radzi.

Nic więc dziwnego, że Disney nie będzie spieszył się z udostępnianiem najnowszego widowiska należącego do MCU subskrybentom swojej platformy streamingowej. Im lepiej nowa Czarna Pantera będzie sobie radziła w box office, tym później trafi od oferty Disney+.

Jak to wyglądało przy okazji innych produkcji z Kinowego Uniwersum Marvela?

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

 • Data premiery w kinach: 03.09.2021 r.
 • Data premiery na Disney+: 12.11.2021 r.
 • Różnica między debiutami: 70 dni

Eternals

 • Data premiery w kinach: 05.11.2021 r.
 • Data premiery na Disney+: 12.01.2022 r.
 • Różnica między debiutami: 68 dni

Doktor Strange w multiwersum obłędu

 • Data premiery w kinach: 06.05.2022 r.
 • Data premiery na Disney+: 22.06.2022 r.
 • Różnica między debiutami: 47 dni

Thor: Miłość i grom

 • Data premiery w kinach: 08.07.2022 r.
 • Data premiery na Disney+: 08.09.2022 r.
 • Różnica między debiutami: 62 dni

Disney+ kupisz tutaj

Jak więc widać, z ostatnich produkcji stworzonych przez Marvel Studios najszybciej zadebiutowała druga część przygód Doktora Strange’a. Aczkolwiek nie wydaje się, żeby Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu podzieliła los tej produkcji.

Bardziej prawdopodobne jest, że Disney będzie się trzymał dłuższego okna dostępności na ekranach kin. Patrząc na dotychczasową ilość dni, jaka upłynęła pomiędzy premierą w kinach a pojawieniem się filmu na Disney+, można się spodziewać, że Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu trafi na platformę streamingową w przyszłym roku.

Podanie dokładnej daty jest na razie niemożliwe, aczkolwiek najpewniejszym terminem są pierwsze tygodnie stycznia. To właśnie wtedy Marvel Studios powoli będzie przygotowywało się do premiery produkcji Ant-Man i Osa: Kwantomania, więc da to idealny moment na zdjęcie poprzedniego filmu z ekranów kin.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej