Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2022, 12:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Keanu Reeves z główną rolą w serialu The Devil in the White City

Fani twórczości Keanu Reevesa mogą zacierać ręce, bowiem kanadyjski aktor zagra główną rolę w serialu Devil in the White City. Gwiazdor będzie również pełnił rolę producenta widowiska zamówionego przez platformę Hulu.

Kadr z filmu Syberia/ Buffalo Gal Pictures.

Ostatnimi laty Keanu Reeves zdecydowanie nie może narzekać na nudę. Aktor brał udział w rozmaitych projektach, począwszy od serii hitowych filmów o Johnie Wicku, poprzez występ w grze Cyberpunk 2077, a kończąc na użyczeniu głosu postaci Batmana w najnowszej animacji DC Liga Super-Pets. Kanadyjski aktor nie zamierza na tym poprzestać, bowiem potwierdzono kolejne przedsięwzięcie, w którym gwiazdor weźmie udział.

Jak donosi portal Variety, długo wyczekiwana adaptacja powieści The Devil in the White City została zamówiona przez platformę stramingową Hulu. Keanu Reeves zagra w niej jedną z głównych ról oraz obejmie stanowisko producenta. Co ciekawe, w projekt zaangażowane będą inne znane osobistości z branży filmowej. Nad serialem czuwali będą również Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese. Funkcję reżysera pełnił będzie Todd Field (Za drzwiami sypialni). Natomiast autorem scenariusza został Sam Shaw, twórca Castle Rock.

Ośmioodcinkowa produkcja będzie ekranizacją powieści Erika Larsona Diabeł w Białym Mieście z 2003 roku. Opowiada ona prawdziwą historię dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyło tytułowe "Białe Miasto" – odbywająca się w 1893 roku w Chicago największa wystawa w historii Ameryki.

Tak brzmi opis książki pochodzący od wydawcy:

Architekt Daniel Hudson Burnham pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park w wystawowy teren. W tym samym czasie młody lekarz Henry H. Holmes złośliwie parodiuje "Białe Miasto", wznosząc nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej. Urządza w nim miejsce mordów wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

Zdjęcia planowane są na przyszły rok, a premiera The Devil In The White City powinna się odbyć w 2024 roku.

Na koniec warto zaznaczyć, że dla Keanu Reevesa będzie to pierwsza w karierze tak duża rola serialowa.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.