Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2022, 12:43

Keanu Reeves z główną rolą w serialu The Devil in the White City

Fani twórczości Keanu Reevesa mogą zacierać ręce, bowiem kanadyjski aktor zagra główną rolę w serialu Devil in the White City. Gwiazdor będzie również pełnił rolę producenta widowiska zamówionego przez platformę Hulu.

Kadr z filmu Syberia/ Buffalo Gal Pictures.

Ostatnimi laty Keanu Reeves zdecydowanie nie może narzekać na nudę. Aktor brał udział w rozmaitych projektach, począwszy od serii hitowych filmów o Johnie Wicku, poprzez występ w grze Cyberpunk 2077, a kończąc na użyczeniu głosu postaci Batmana w najnowszej animacji DC Liga Super-Pets. Kanadyjski aktor nie zamierza na tym poprzestać, bowiem potwierdzono kolejne przedsięwzięcie, w którym gwiazdor weźmie udział.

Jak donosi portal Variety, długo wyczekiwana adaptacja powieści The Devil in the White City została zamówiona przez platformę stramingową Hulu. Keanu Reeves zagra w niej jedną z głównych ról oraz obejmie stanowisko producenta. Co ciekawe, w projekt zaangażowane będą inne znane osobistości z branży filmowej. Nad serialem czuwali będą również Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese. Funkcję reżysera pełnił będzie Todd Field (Za drzwiami sypialni). Natomiast autorem scenariusza został Sam Shaw, twórca Castle Rock.

Ośmioodcinkowa produkcja będzie ekranizacją powieści Erika Larsona Diabeł w Białym Mieście z 2003 roku. Opowiada ona prawdziwą historię dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyło tytułowe "Białe Miasto" – odbywająca się w 1893 roku w Chicago największa wystawa w historii Ameryki.

Tak brzmi opis książki pochodzący od wydawcy:

Architekt Daniel Hudson Burnham pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park w wystawowy teren. W tym samym czasie młody lekarz Henry H. Holmes złośliwie parodiuje "Białe Miasto", wznosząc nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej. Urządza w nim miejsce mordów wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

Zdjęcia planowane są na przyszły rok, a premiera The Devil In The White City powinna się odbyć w 2024 roku.

Na koniec warto zaznaczyć, że dla Keanu Reevesa będzie to pierwsza w karierze tak duża rola serialowa.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.