Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2021, 15:00

autor: Ania Orzech

Keanu Reeves opowiada o kaskaderskim wyczynie w Matrix 4

Gwiazda nadchodzącego Matrix 4 czyli Keanu Reeves, w wywiadzie dla talk-show Stevena Colberta zdradził, że podczas zdjęć do produkcji około 20 razy wyskoczył z 46. piętra wieżowca.

Keanu Reeves znany jest z kaskaderskich wyczynów, lecz podczas zdjęć do filmu Matrix: Zmartwychwstania musiał wykazać się znacznie większą odwagą niż do tej pory. Aktor w ostatnim czasie pojawił się w The Late Show with Stephen Colbert. Jedno z zadanych mu pytań dotyczyło najbardziej szalonej rzeczy, jaką musiał zrobić podczas prac nad czwartą częścią serii Matrix. Reeves bez zastanowienia odpowiedział:

Skok z budynku... Myślę, że było to około 46 pięter. To film o Matrixie, a reżyserką jest Lana Wachowski. Potrzebowaliśmy naturalnego światła, więc chcieliśmy to zrobić naprawdę i zeskoczyliśmy z budynku. Powtarzaliśmy to około dwudziestu razy.

Aktor opisał także wrażenia, jakich zaznał tuż przed, jak i podczas skoku:

Kiedy tam dotarłem, moje tętno przyspieszyło. Ale potem, po pierwszym skoku nie można myśleć o strachu. Trzeba sobie z nim poradzić, wchłonąć go, a potem po prostu skoczyć... i tak właśnie zrobiliśmy. Było świetnie! Czy możecie sobie wyobrazić, jak to jest skakać z budynku?

Kaskaderska scena, którą Keanu wykonywał wraz z Carrie-Anne-Moss, kręcona była w 2020 roku w San Francisco. Aktor wspomniał również, że prywatnie nigdy nie zdecydowałby się na taki skok, a zapytany o to, czy kiedykolwiek skoczył na bungee, odpowiedział, że jest to coś, co go przeraża i nie czuje potrzeby, aby decydować się na taki rodzaj rozrywki.

Wyczyn będziemy mogli zobaczyć na dużych ekranach już 22 grudnia.

kalendarz wiadomości
2021
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

12

13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.