Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 października 2021, 09:57

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Keanu Reeves opowiada o postępie prac nad ekranizacją komiksu o pół bogu, pół śmiertelniku

Keanu Reeves podzielił się informacjami o aktorskim filmie oraz animacji opartej komiksie BRZRKR, którego jest współtwórcą. W obie produkcje zaangażowany jest także Netflix.

Keanu Reeves znany jest nie tylko z roli Neo w Matrixie czy wcielania się w Johna Wicka. W swoim dorobku ma również komiks zatytułowany BRZRKR. Jak donosi serwis Collider, artysta stworzy na podstawie opowieści graficznej zarówno serial animowany, jak i film aktorski, za którego produkcję odpowiadać będzie Netflix. Co więcej, jeśli wierzyć planom platformy streamingowej, możemy spodziewać się jeszcze kilku innych projektów z tej marki.

Komiks został napisany przez Reevesa w duecie z Mattem Kindtem, z kolei za ilustracje odpowiada Ron Garney, twórca oprawy graficznej zeszytów o przygodach Kapitana Ameryki, Daredevila czy Punishera. Papierowe wydanie Berzerkera trafiło na rynek dzięki wydawcy BOOM! Studios i odniosło wielki sukces – znalazło 600 tysięcy nabywców. Fabuła komiksu skupia się na losach tajemniczego bohatera, a jej oficjalny opis znajdziecie poniżej:

BRZRKR to brutalna i spektakularna saga o trwającej 80 000 lat walce nieśmiertelnego wojownika. Człowiek znany jedynie jako B – półśmiertelnik, półbóg – jest przeklęty i zmuszony do przemocy… nawet kosztem swojego zdrowia psychicznego. Wydaje się, że po trwającej setki lat wędrówce B w końcu znalazł schronienie – pracuje dla rządu USA i toczy bitwy zbyt gwałtowne oraz niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian B otrzyma to, czego pragnie – prawdę o jego niekończącej się, przesiąkniętej krwią egzystencji… i o tym, jak ją zakończyć.

Według Reveesa współpraca z Netflixem idzie w dobrą stronę, a zarówno film, jak i serial animowany otrzymają kategorię wiekową R (produkcje z ograniczeniem wiekowym). Co więcej, aktor nie chce, aby nachodzące produkcje były kalką komiksu, ale niejako poszerzały przedstawioną w nim historię. Słowa aktora potwierdza Netflix, który otwarcie mówi o stworzeniu BRZRKR Cinematic Universe – uniwersum świata Berzerkera.

Nie znamy jeszcze przewidywanej daty premiery obu produkcji, jednak pewne jest to, że głosu serialowemu B udzieli Keanu Reeves. Wiemu też, że zagra on w nachodzącym filmie. Poza tym pełnometrażowa produkcja znajduje się już na wczesnym etapie prac, w które zaangażowany jest także Mattson Tomlin (pomagał przy pisaniu scenariusza do nadciągającego The Batman).

kalendarz wiadomości
2021
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1

2

3 4 5 6 7 8

9

10

11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22

23

24

25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.