Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2022, 13:18

autor: Ignacy Kruk

Reżyser John Wick 4 o fabule i przyszłości serii z Keanu Reevesem

Chad Stahelski, reżyser serii filmów o Johnie Wicku, rzucił nieco światła na temat fabuły czwartej odsłony popularnej serii. Zdaniem twórcy film jest dobrą kontynuacją dotychczasowej historii i ma zaoferować widzom pewną istotną konkluzję.

Źródło: materiały promocyjne / John Wick: Parabellum

Mimo, że od premiery ostatniego filmu z Johnem Wickiem mijają już trzy lata, o kontynuacji wciąż nie wiemy zbyt wiele. Produkcja z Keanu Reevesem była kilka razy przerywana z uwagi na pandemię, co przyczyniło się do tego stanu rzeczy.

Podczas wydarzenia CinemaCon serwis Collider był jednak w stanie porozmawiać z reżyserem, Chadem Stahelskim i otrzymać od niego nowe informacje na temat fabuły John Wick: Chapter 4. Twórca podkreślił, że produkcja jest jego zdaniem znakomitą kontynuacją trzech poprzednich filmów i mimo, że seria zmierza do końca, nowy Wick zaoferuje nam satysfakcjonujące zwieńczenie tej opowieści.

Myślę, że John Wick 4 jest dobrą kontynuacją poprzednich trzech części, a ponadto zaoferuje pewną konkluzję. W filmie wprowadzamy sporo nowych postaci, które mają wiele do powiedzenia na temat Johna, zarówno tego z przeszłości, jak i teraźniejszego. To opowieść o braterstwie i nadziei, o tym jak rzeczywiście wyglądałoby życie Johna, który przeżywa kryzys egzystencjalny. Myślę, że to naprawdę interesującą część filmu. To jest koniec pewnej historii, jednak mamy znakomite zwieńczenie emocjonalnego wątku, który zbudowaliśmy w poprzednich filmach.

Zapytany o przyszłość Johna Wicka, reżyser odpowiedział, że zamierza zrobić sobie małą przerwę. Z drugiej strony, pozostaje otwarty na stworzenie kolejnych filmów z udziałem Keanu Reevesa. Podkreślił jednak, że ma również wiele innych projektów, które chciałby zrealizować.

Mam co najmniej pół tuzina różnych, fenomenalnych projektów, które są obecnie rozwijane, uwielbiam je, i chciałbym móc je wszystkie zrealizować. Nie mówię nie dla następnego Johna Wicka, lecz wszystko zależy od harmonogramu, od tego, kto jest obecnie dostępny... [...] Myślę, że dobrze jest zrobić trochę Wicka, potem odrobinę poeksperymentować z czymś innym i powrócić do Wicka z nowo zdobytą wiedzą. Wydaje mi się, że dobrze zrobić sobie małą przerwę.

Warto również wspomnieć o pierwszym materiale z nadchodzącego Johna Wicka, który zaprezentowano podczas CinemaCon. Mimo, że nie został udostępniony w Internecie, z relacji dowiedzieliśmy się (via Barry Hertz), że klip przedstawiał m.in. brutalne sceny akcji, w których Keanu po raz pierwszy używał nunczako.

Jeśli zaś chodzi o zapowiadaną konkluzję, wszystko wskazuje na to, że odpowiedź na pytanie, co dokładnie ma na myśli reżyser, poznamy dopiero 23 marca 2023 roku, kiedy nowy John Wick: Chapter 4 zadebiutuje w kinach.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.