Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2021, 15:45

autor: AlexB

Gwiazda Jokera w filmie reżysera Midsommar

Jak donosi serwis Deadline, Ari Aster, czyli twórca całkiem ciepło ocenianych horrorów Dziedzictwo. Hereditary oraz Midsommar. W biały dzień, przygotowuje nowy film, który ma nosić tytuł Disappointment Blvd. Jego gwiazdą ma być laureat Oscara za rolę Jokera Joaquin Phoenix.

Horrory to dość specyficzny gatunek filmowy. Produkcjom się do niego zaliczającym często dość trudno jest zyskać sympatię krytyków. Na tym polu wyróżniają się dzieła urodzonego w Nowym Jorku reżysera Ariego Astera. Zarówno jego Dziedzictwo. Hereditary, jak i Midsommar. W biały dzień, mogą się pochwalić ponad 80% pozytywnych recenzji według serwisu Rotten Tomatoes. Dlatego też zapewne wielu ucieszy fakt, że przygotowuje on już kolejny projekt (via Deadline).

Nowy film Astera, który ma nosić tytuł Disappointment Blvd, zostanie sfinansowany i wyprodukowany przez wytwórnię A24. Tytuł ma stanowić „intymny, obejmujący całe dziesięciolecia portret jednego z najbardziej skutecznych przedsiębiorców wszech czasów”. To, o kogo chodzi, pozostaje tajemnicą. Wiadomo za to, kto tę osobę zagra. Gwiazdą widowiska został bowiem Joaquin Phoenix, czyli ubiegłoroczny laureat Oscara za tytułową rolę w filmie Joker Todda Phillipsa.

Jak podaje serwis Deadline, Phoenix rozważał występ w tym filmie już od końcówki ubiegłego roku. Wówczas jednak odbywały się wstępne rozmowy i nie padły żadne konkrety. Kiedy oficjalnie aktor podjął decyzję o zaangażowaniu w projekt, ruszyła lawina propozycji ze strony różnych wytwórni chcących mieć swój udział w powstaniu i zyskach z tego dzieła. Ostatecznie wyścig wygrała wspomniana A24, która była na uprzywilejowanej pozycji, gdyż wyprodukowała poprzednie tytuły Astera, czyli wymienione wyżej Dziedzictwo. Hereditary i Midsommar. W biały dzień.

Gwiazda Jokera w filmie reżysera Midsommar - ilustracja #1
Czy kolejny projekt Ariego Astera okaże się udany?

Jak na razie nie wiadomo, kiedy wystartują zdjęcia do Disappointment Blvd. Możliwe jednak, że stanie się to jeszcze w tym roku. Skąd takie przypuszczenie? Otóż Phoenix pojawi się także w nowym filmie Ridleya Scotta, czyli opowiadającym o losach Napoleona Bonapartego Kitbagu. Produkcja tego filmu najprawdopodobniej wystartuje na początku przyszłego roku, więc najbliższe miesiące będą dla pochodzącego z Portoryko aktora idealne, by zająć się czymś mniejszym.

  1. Oficjalna strona wytwórni A24