Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2021, 15:34

autor: Ania Orzech

Jason Momoa zdradza, dlaczego tak bardzo lubił grać swojego bohatera w Diunie

Jason Momoa wcielił się w Diunie w mistrza broni białej Duncana Idaho. Teraz dzieli się tym, co skłoniło go do przyjęcia roli w filmie Denisa Villeneuve’a.

Duncan Idaho, którego zagrał Jason Momoa, jest prawą ręka Księcia Leto. Doskonale włada mieczem, jak i każdą inną bronią białą. Pała również głęboką nienawiścią do złowieszczego rodu Harkonnenów. W niedawnym wywiadzie dla serwisu Deadline aktor został zapytany o to, co najbardziej podobało mu się w Duncanie. Odpowiedział, opisując, jak honorowa i zawzięta jest ta postać:

Duncan był opisywany jako największy wojownik w galaktyce. Jest honorowy i zrobiłby wszystko, by służyć rodzinie Atrydów. Uwielbiam w nim tę cechę, jest jak rycerz albo samuraj. Kobiety są w nim zakochane, a mężczyźni chcą się z nim napić, spodobała mi się jego charyzma i zmysł przygody. Jednocześnie jest twardzielem, więc czemu miałbym go nie zagrać?

Jason Momoa jako Duncan Idaho niewątpliwie jest jednym z wielu doskonałych aspektów Diunyznakomicie udało mu się ożywić postać z powieści Franka Herberta. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli. Aktor znany jest także z takich produkcji, jak Gra o tron, w której w pierwszym sezonie występuje jako Khal Drogo, czy Aquaman z 2018 roku, który w przyszłym roku doczeka się kontynuacji (Momoa odgrywa tę postać również w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera).

kalendarz wiadomości
2021
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.