James Gunn komentuje ostatnie doniesienia na temat DC

Ostatnie doniesienia na temat czystki w filmowym uniwersum DC wywołały niemałe poruszenie. James Gunn postanowił je skomentować.

news
Marcin "Nicek" Nic 9 grudnia 2022
1
Źrodło fot. Justice League; Zack Snyder i Joss Whedon; 2017
i

W ostatnich dniach panuje bardzo gorąca atmosfera wokół produkcji spod szyldu DC. Wczoraj portal The Hollywood Reporter opublikował raport, według którego James Gunn oraz Peter Safran pragną odciąć się od dotychczasowych produkcji.

Oznaczać miało to więc, że tworzone dotychczas uniwersum zostałoby skasowane, a wymienieni wyżej panowie rozpoczęliby tworzenie nowego. Nowi włodarze DC Studios mieli między innymi zrezygnować z kontynuowania historii Diany Prince, a odtwórca roli Aquamana, Jason Momoa, miałby zmienić stronę barykady i wcieliłby się w Lobo – jednego z najbardziej znanych złoczyńców związanych z Supermanem.

HBO Max kupisz tutaj

Rewelacje te postanowił skomentować sam James Gunn, który na Twitterze opublikował serię wpisów wyjaśniających zaistniałą sytuację. Nowy szef DC Studios przyznał, że są dopiero na początkowym etapie prac nad planem budowy uniwersum (via THR).

No więc. Jeśli chodzi o wczorajszy artykuł The Hollywood Reporter, część tych rzeczy jest prawdą, część jest w połowie prawdą, część wcale nie jest prawdziwa, a co do niektórych, to jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy to prawda, czy nie.

Pierwszy miesiąc w DC był owocny, jednak budowanie kolejnych dziesięciu lat historii wymaga sporo czasu, a my dopiero zaczynamy. Peter i ja zdecydowaliśmy się przejąć stery nad DC Studios wiedząc, że wkraczamy do kłopotliwego środowiska, zarówno jeśli chodzi o same historie, jak i widzów, i że czeka nas okres przejściowy, gdy będziemy opracowywać spójną historię opowiedzianą w filmach, serialach, animacjach i grach. Koniec końców wady okresu przejściowego zostały przyćmione przez możliwość stworzenia i wykorzystania tego, co do tej pory działało w DC, a także pomocy w poprawie tego, co się nie sprawdzało.

Wiemy, że nie damy rady zadowolić wszystkich, ale mogę obiecać, że wszystko co robimy, służy historii i postaciom DC, które kochacie, a my kochaliśmy przez całe życie. Muszę prosić wszystkich o cierpliwość jeśli chodzi o dalszą przyszłość DC.

Jak na razie nie wiadomo, jaki kształt obierze uniwersum DC pod wodzą Jamesa Gunna oraz Petera Safrana. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie doniesienia z ich obozu nie napawają zbyt dużym optymizmem. Nawet jeśli nie wszystkie informacje podane przez THR okażą się prawdziwe, to w części z nich może być zawarte ziarno prawdy.

Zwłaszcza, że pojawiły się kolejne doniesienia, jakoby nowi szefowie DC Studios anulowali filmową adaptację serialu animowanego Batman Beyond, w której rolę emerytowanego Bruce’a Wayne’a miał zagrać Michael Keaton.

Najbliższe tygodnie pokażą, w jakim kierunku rozwijane będzie uniwersum DC.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Za drugoplanową rolę w tej wartej miliony dolarów klapie Arnold Schwarzenegger zarobił 25 razy więcej niż gwiazda filmu

Za drugoplanową rolę w tej wartej miliony dolarów klapie Arnold Schwarzenegger zarobił 25 razy więcej niż gwiazda filmu

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

2. sezon Peacemakera coraz bliżej? James Gunn o postępach prac

2. sezon Peacemakera coraz bliżej? James Gunn o postępach prac

Kiedy Aquaman 2 będzie na HBO Max?

Kiedy Aquaman 2 będzie na HBO Max?