Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2022, 11:45

Jak korzystać z aplikacji Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video jest jedną z największych i najstarszych usług streamingowych na świecie. Korzystanie z aplikacji jest również bardzo intuicyjne i nie powinno nikomu sprawić problemu.

Mimo że usługa Amazon Prime Video jest dostępna w Polsce od kilku lat, to wciąż nie cieszy się dużą popularnością. Warto ją jednak sprawdzić, ponieważ Prime Video jest po prostu tanie i można znaleźć tam wiele ciekawych filmów oraz seriali. Sama aplikacja jest prosta w obsłudze i dostępna na wielu urządzeniach.

Na czym można oglądać Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video jest dostępne na:

  • urządzeniach z systemem Android,
  • urządzeniach z systemem iOS,
  • urządzeniach z systemem Windows,
  • Smart TV,
  • w przeglądarkach internetowych,
  • konsolach PlayStation oraz Xbox.

Należy pamiętać, że nie wszystkie funkcje będą dostępne na każdym sprzęcie. Przykładem mogą być napisy dla osób niesłyszących, których, według strony Amazona, nie ma na telewizorach marki Xiaomi. Najlepszą opcją jest zapoznanie się z udostępnioną listą i zweryfikowanie, które opcje posiada nasze urządzenie.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Korzystanie z Amazon Prime Video

Zdecydowanie najwygodniejsze jest korzystanie z Amazon Prime Video na komputerze poprzez przeglądarkę lub aplikację. Mamy wtedy dostęp do karty kategorii, która znajduje się po lewej stronie (aplikacja) lub u góry (przeglądarka). W przypadku telewizorów, konsol i urządzeń mobilnych musimy najpierw przewinąć do odpowiednich kafelków strony głównej, co jest mniej intuicyjne.

Jak korzystać z aplikacji Amazon Prime Video? - ilustracja #1
Widok aplikacji dla systemu Windows

Jeśli chodzi o poruszanie się po interfejsie, to największą zaletą Prime Video względem konkurencji będzie bardzo mały baner reklamujący popularne produkcje. W przypadku Netfliksa czy HBO Max wspomniane banery zajmują około połowę miejsca. Włączając Amazon Prime Video możemy od razu przejść do kontynuowania oglądania serialu lub przeglądania nowych pozycji, bez potrzeby mozolnego przewijania.

Po wybraniu interesującego nas programu zobaczymy spis odcinków, jakie formaty obsługuje (4K, audiodeskrypcja) oraz ocenę na IMDb. Z poziomu karty wybranej produkcji mamy możliwość od razu obejrzeć program, dodać do listy odtwarzania, uruchomić opcję wspólnego oglądania ze znajomymi lub pobrać, żeby obejrzeć w późniejszym czasie, gdy nie będziemy mieć dostępu do internetu.

Jak korzystać z aplikacji Amazon Prime Video? - ilustracja #2
Karta programu przekazuje wszystkie potrzebne informacje

Amazon Prime Video działa bardzo sprawnie. Nie zawiesza się oraz nie wyrzuca żadnych błędów. Jeśli już, to to bardzo rzadko. Może być jednak kapryśne w przypadku urządzeń z mniejszą mocą. Przykładowo starsze telewizory Smart TV mogą szybciej zapełniać pamięć podręczną, co sprawi, że aplikacja Prime Video nie będzie w stanie wyświetlić wybranego programu. Wtedy należy wyczyścić pamięć zgodnie z instrukcją telewizora.

Opinie użytkowników

Windows

Jeśli chodzi o bibliotekę, to jest naprawdę średnio. Tyle dobrze, że nie ma dużej ceny na rok. Co do apki, to jest spoko. Tylko czasem jest dość długie oczekiwanie na załadowanie filmu i gdy się chce cofnąć, to apka potrafi się zaciąć – Piotr.

Kontent świetny, ale aplikacja wyświetla czarne pasy wokół obrazu na ekranie UWHD. Czy nikt z programistów nie używa takich monitorów? Sterowanie też przedpotopowe, co jest uciążliwe szczególnie na ekranie TV – Jerzy.

Google Play

Jest jeden problem z pobranymi filmami i serialami w najwyższej jakości: programy ignorują wybrany język dźwięku. Nieważne, jaki język zostanie wybrany, postacie lub lektor zawsze mówią po angielsku. Trzeba za każdym razem zmieniać ręcznie język mowy z angielskiego. Problem nie występuje, gdy pobierzemy film w niższej rozdzielczości. Proszę o naprawienie... – Jakub Choiński.

Cenowo na ten moment Prime wymiata, ale mało filmów. Hitów też jak na lekarstwo. Co do jakości obrazu też kiepsko. Niby HD, ale takie nieraz artefakty i pikseloza, że w 2008 lepsza jakość była na YouTube. Porażka. – Marcin Olejniczak

App Store

OK, ale design jest przestarzały. Aplikacja nie używa całego ekranu najnowszego iPada Mini, co jest moim największym problemem. Byłoby super, gdybyście zaktualizowali aplikację pod nowe wyświetlacze. EDIT: Wyświetlanie zostało naprawione – hckr1337.

Tak jak każda aplikacja, tak i Amazon Prime Video ma swoje problemy, co widać po powyższych komentarzach. Warto jednak pamiętać, że usługa Amazona posiada 30-dniowy darmowy okres próbny. Dzięki niemu można samodzielnie przekonać się, czy zawartość filmowa i serialowa jest dla nas odpowiednia oraz jak działa na naszym sprzęcie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.