Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2022, 11:35

Amazon Prime Video cena Polska 2022 i abonament

Amazon Prime Video staje się coraz bardziej popularne w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego. Ogromna liczba filmów oraz seriali w połączeniu z naprawdę korzystną ceną sprawiają, że warto dać szansę tej usłudze.

Amazon: Materiały promocyjne

Amazon Prime Video jest jedną z najstarszych usług sVOD, która udostępnia bogatą bibliotekę filmów oraz seriali. W Polsce dopiero buduje swoją markę. Warto jednak ją wypróbować, tym bardziej, że przez pierwsze 30 dni to nic nie kosztuje, a sam abonament również jest bardzo niski. Poza tym w zamian dostaniemy nie tylko filmy i seriale.

Filmy i seriale za 11 zł

W ofercie Amazon Prime Video użytkownicy znajdą naprawdę dobre produkcje: trylogie Powrotu do przyszłości, Władcy Pierścieni i Hobbita, a także wojenny hit 1917. Fani seriali mogą obejrzeć tam m.in. The Office oraz The Boys, a na miłośników motoryzacji czeka The Grand Tour. Te programy są dostępne wyłącznie na Prime Video.

Jeśli nigdy nie korzystaliście z Amazon Prime Video, to pierwsze 30 dni jest bezpłatne w ramach okresu próbnego. Po jego upływie możecie uiścić opłatę 49 zł za rok lub 10,99 zł miesięcznie, co jest wyjątkowo konkurencyjną ceną w porównaniu z Netfliksem, który miesięcznie kosztuje 55 zł, jeśli chcemy oglądać w 4K, i Disney+ z ceną 28,99 zł na miesiąc. Wadą Amazon Prime Video może być ograniczenie do HD w przypadku oglądania na komputerze.

Warto również mieć na uwadze to, że w ostatnim czasie Amazon zaczął podnosić opłatę za usługę Prime. W Polsce to jeszcze nie nastąpiło, ale niewykluczone, że z biegiem czasu cena zostanie podniesiona z 49 zł za rok na przykładowo 69 zł za rok.

Na jednym koncie Amazon Prime Video można stworzyć do pięciu profili (jeden domyślny i cztery opcjonalne), na których można tworzyć osobne listy rekomendacji. W ramach jednego konta możliwe jest oglądanie jednocześnie trzech różnych tytułów. A w przypadku tej samej produkcji, można ją wyświetlać w tym samym czasie tylko na dwóch urządzeniach.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Amazon Prime to nie tylko filmy i seriale

W ramach jednego abonamentu Amazon udostępnia dodatkowe usługi. Między innymi specjalne oferty Prime w internetowym sklepie amazon.pl oraz darmowe dostawy. Natomiast na platformie twitch.tv subskrybenci mogą odbierać darmowe gry oraz bonusy do wybranych tytułów. Dodatkowo, co miesiąc otrzymuje się jedną subskrypcję, którą można wykorzystać na kanale jednego ze streamerów.

Warto również wspomnieć, że Amazon Prime Video będzie jedynym miejscem, gdzie 2 września 2022 roku pojawi się nowy serial osadzony w uniwersum TolkienaWładca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Widzowie przeniosą się do Drugiej Ery Śródziemia i będą mogli zobaczyć wydarzenia, które ukształtują historię znaną z trylogii Petera Jacksona.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.