Horror M3GAN podbija serca widzów i box office

M3GAN staje się prawdziwym hitem początku 2023 roku. Horror przebił wszelkie oczekiwania twórców i zwrócił się z nawiązką, osiągając imponujące wyniki w box office. Jak widać, produkcje z przerażającymi lalkami wciąż są popularne.

horror
Zbigniew Woźnicki 9 stycznia 2023
2
Źrodło fot. M3GAN; reż. Gerard Johnstone; Universal Pictures; 2023
i

Nie potrzeba Jamesa Camerona oraz grubego portfela, żeby zrobić film, który przyciągnie widzów do kina i nie zawiedzie finansowo. Horror M3GAN zarobił około 30 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych oraz prawie 15 milionów dolarów w innych krajach. Daje to aż około 45 milionów dolarów w box office, co przy budżecie M3GAN, który wynosił zaledwie 12 milionów dolarów, jest niezłym wynikiem (via Variety).

Twórcy na pewno są zadowoleni. Według przedpremierowych przewidywań, na otwarcie produkcja miała zarobić w Stanach Zjednoczonych od 17 do 20 milionów dolarów, czyli znacznie mniej. Na pewno na korzyść horroru działa otrzymana kategoria wiekowa, ponieważ ograniczenia dotyczą wyłącznie widzów poniżej 13. roku życia.

Według opinii widzów na Rotten Tomatoes M3GAN to dobry film, który powinien otrzymać kontynuację:

Bardzo dobry film. Fabuła przypomina tę z Laleczki z 2019 roku. Ogólnie produkcja mi się podobała, cliffhanger na końcu także. Mam nadzieję, że jeszcze ją zobaczymy – Brian T.

M3GAN to dobry film. Był wszystkim, czego po nim oczekiwałem: przerażający i zajmujący – Uofant.

Dzisiaj obejrzałem M3GAN. Szedłem z oczekiwaniem, że zobaczę rozrywkowego, bezmyślnego slashera. Zamiast tego otrzymałem dramat z elementami horroru oraz komedii. Produkcja porusza temat zależności od technologii (z którym mogę się utożsamić) oraz rodzicielstwa (z tym już nie). Jedyną wadą jest zbytnie poleganie na typowych dla Hollywood schematach – zarówno w przedstawieniu inżynierów, a także motywach horrorów. Mimo wszystko film warty obejrzenia, tym bardziej, iż trwa zaledwie 102 minuty. Jest to odświeżające w porównaniu z ostatnimi niesamowicie długimi filmami, trwającymi przynajmniej 2,5 godziny – Dwayne J.

Solidny i bardzo dobrze napisany, przerażający thriller, zawierający także komediowe sceny. Chciałbym zobaczyć sequele produkcji – Matthew J.

Uwielbiam ten film. Mam wrażenie, że powinien trwać dłużej, ale wciąż jest to pozycja obowiązkowa dla fanów Laleczki – Paul A.

Głosy widzów sugerują, że jest to pozycja zdecydowanie warta uwagi. M3GAN nie przesadza w żadną stronę, dzięki czemu produkcja nie jest ani prześmiewcza, ani karykaturalnie przerażająca.

Polscy widzowie już 13 stycznia będą mogli przekonać się, czy M3GAN faktycznie zasługuje na tak dobre opinie.

POWIĄZANE TEMATY: horror box office M3GAN

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę

Stamtąd - gdzie obejrzeć 2. sezon serialu sci-fi?

Stamtąd - gdzie obejrzeć 2. sezon serialu sci-fi?

Piła trafiła na Netflixa. Popularną serię krwawych horrorów już teraz obejrzysz na platformie

Piła trafiła na Netflixa. Popularną serię krwawych horrorów już teraz obejrzysz na platformie

3. sezon Stamtąd ma przybliżoną datę premiery. Kiedy obejrzymy nowe odcinki horroru sci-fi?

3. sezon Stamtąd ma przybliżoną datę premiery. Kiedy obejrzymy nowe odcinki horroru sci-fi?