Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lipca 2022, 16:28

Hołd dla Chadwicka Bosemana w zwiastunie Black Panther: Wakanda Forever

Z okazji San Diego Comic-Con zaprezentowany został pierwszy zwiastun filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Twórcy zawarli w nim wiadomość, która jest hołdem dla zmarłego Chadwicka Bosemana.

Źródło fot.: Kadr z filmu Czarna Pantera

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to sequel hitu Marvela z 2018 roku, w którym tytułową rolę zagrał Chadwick Boseman. Niestety, ale aktor nieoczekiwanie zmarł w 2020 roku, a przyszłość T’Challi w MCU stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Jeszcze do niedawna nie wiedzieliśmy, w jaki sposób Marvel Studios rozwiąże w swoim uniwersum śmierć Chadwicka Bosemana. Teraz potwierdzono, że król T’Challa zmarł przed początkiem Wakandy w moim sercu. Twórcy filmu nie zapomnieli jednak uhonorować aktora wcielającego się w tytułową postać, a efektem tego jest hołd napisany w języku wakandyjskim (via Screen Rant).

Hołd dla Chadwicka Bosemana w zwiastunie Black Panther: Wakanda Forever - ilustracja #1
Król żyje, a pantera... na zawsze w nas... / Źródło: YouTube: Marvel Entertainment

Jak na razie nie poznaliśmy całej treści hołdu dla T’Challi, który prawdopodobnie znajdzie się w ostatecznej wersji filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Alfabet Wakandy został stworzony na podstawie starożytnego języka Nsibidi, jednak został on zaktualizowany przez scenografkę Hannah Beachler. Dzięki temu częściowo poznaliśmy treść wiadomości zawartej na obrazie widocznym w zwiastunie.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów MCU. Zwiastun nie pokazał zbyt wiele, jednak dowiedzieliśmy się, że osią historii prawdopodobnie będzie konflikt Wakandy z Atlantydą. Przy okazji filmu do Kinowego Uniwersum Marvela wprowadzony zostanie Namor, czyli postać, którą fani chcieli zobaczyć od dłuższego czasu.

Premierę filmu zaplanowano na 11 listopada 2022 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.