Henry Cavill niemal nie wystąpił w Kryptonimie U.N.C.L.E. Początkowo rozważano kogoś zupełnie innego

Okazuje się, że gdyby nie sprzeciw władz Warner Bros., Henry Cavill nie otrzymałby angażu do filmu Kryptonim U.N.C.L.E. Zamiast Brytyjczyka ówczesny twórca widowiska rozważał zatrudnienie prawdziwej legendy Hollywood.

ciekawostki filmowe
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 16 października 2023
Źrodło fot. Kryptonim U.N.C.L.E., Guy Ritchie, Warner Bros., 2015
i

W 2015 roku na ekranach kin zadebiutowała komedia akcji Kryptonim U.N.C.L.E. Dzieło Guy’a Ritchie’ego z Henrym Cavillem i Armiem Hammerem stanowiło nową wersję klasycznego serialu telewizyjnego z 1965 roku o tym samym tytule. Niestety, mimo gwiazdorskiej obsady i całkiem interesującej fabuły, produkcja nie zaskarbiła sobie serc widzów, a tym bardziej branżowych recenzentów.

I chociaż teraz możemy jedynie gdybać, być może film spotkałby się z zupełnie innym odbiorem, gdyby w jego realizację do końca był zaangażowany Steven Soderbergh. Twórca takich hitów, jak seria Ocean's przez pewien czas zajmował się projektem, a do roli Napoleona Solo, którą finalnie otrzymał Henry Cavill, bardzo poważnie rozpatrywał swojego wieloletniego współpracownika, George’a Clooney’a (via Collider).

Henry Cavill niemal nie wystąpił w Kryptonimie U.N.C.L.E. Początkowo rozważano kogoś zupełnie innego - ilustracja #1
Amerykanin, Anton Corbijn, Focus Features, 2010.

Władze Warner Bros. postawiły w tej sprawie weto, ponieważ uważały, że postać powinien zagrać znacznie młodszy aktor pokroju Michaela Fassbendera czy Joela Kinnamana. W angażu Clooney’a przeszkodziła również kontuzja pleców, z jaką wówczas zmagał się gwiazdor.

Studio nalegało też, aby budżet widowiska nie przekroczył 60 mln dolarów, a realistyczne odwzorowanie krajobrazu lat 60. XX wieku, wymagało sporych nakładów, których znaczna część prawdopodobnie powędrowałaby na konto Clooney’a.

Nie mogąc dojść do porozumienia z szefostwem, Soderbergh opuścił projekt, a jego miejsce z własną wizją zajął Guy Ritchie. Mimo iż możemy żałować braku George’a Clooney’a, Henry Cavill świetnie spisał się w roli agenta CIA. To właśnie dzięki temu występowi wielu fanów aktora zaczęło upatrywać w nim idealnego kandydata do sportretowania Jamesa Bonda.

Co ciekawe, przed wspomnianą dwójką nad Kryptonimem U.N.C.L.E. przez krótki czas pracował sam Quentin Tarantino. Biorąc pod uwagę dotychczasową twórczość reżysera, dzieło z jego rąk z pewnością mocno różniłoby się od produkcji, którą finalnie otrzymaliśmy. Czy w dobrym tego słowa znaczeniu? Tego niestety się już nie dowiemy, ale warto puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie takową produkcję.

Film Kryptonim U.N.C.L.E. możecie obejrzeć na platformie Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze