Gdzie obejrzeć Twin Peaks? Na tej platformie znajdziesz genialny thriller i jego kontynuację

Twin Peaks to jeden z najlepszych seriali w historii telewizji. Podpowiadamy, gdzie możecie obejrzeć ponadczasowe dzieło i jego najnowszą kontynuację.

kryminał
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 14 października 2023
2
Źrodło fot. Twin Peaks, David Lynch, New Line Cinema, 1990
i

33 lata temu na ekranach telewizorów po raz pierwszy zadebiutował serial Miasteczko Twin Peaks. Prawdopodobnie nikt się wówczas nie spodziewał, że dzieło Davida Lyncha wywrze na widownię tak ogromny wpływ. Misternie utkana fabuła, wspaniale zagranie role i przepiękne krajobrazy stanu Waszyngton sprawiły, że każdy odcinek produkcji przyciągał przed ekrany coraz większą publikę.

Twin Peaks do tego stopnia zakorzeniło się w światowej popkulturze, że po 26 latach od zakończenia drugiego sezonu produkcji zdecydowano się wypuścić kilkunastoodcinkową kontynuację, która również spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun Twin Peaks: The Return.

Twin Peaks – gdzie obejrzeć?

Jeśli więc macie ochotę poznać historię mieszkańców Twin Peaks lub po prostu chcielibyście sobie ją odświeżyć, to wszystkie dotychczasowe sezony (włącznie z najnowszym) produkcji możecie obejrzeć na platformie SkyShowtime. Twin Peaks: The Return znajdziecie również w ofercie serwisu Prime Video.

Twin Peaks – fabuła

Miasteczko Twin Peaks to przełomowa produkcja nie tylko ze względu na wielowątkową fabułę, ale przede wszystkim z powodu poszerzenia definicji serialu kryminalnego. Produkcja przedstawia tytułowe sielskie miasteczko i jego równie radosnych mieszkańców, których cieszy napływ kolejnych turystów. Szybko jednak okazuje się, że idylliczny krajobraz jest jedynie ułudą, a Twin Peaks ma drugą, znacznie bardziej przerażającą stronę. Odkrywa to agent federalny Dale Cooper (Kyle MacLachlan), który musi zbadać okoliczności tajemniczej śmierci jednej z miejscowych uczennic, Laury Palmer (Sheryl Lee).

Z kolei kontynuacja serialu rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach z oryginału i obejmuje wątki, z których wiele jest powiązanych z agentem Cooperem i jego pamiętnym śledztwem z 1989 roku. Oprócz fikcyjnego miasta Twin Peaks, historia rozciąga się na takie lokalizacje, jak Nowy Jork, Las Vegas, Dakota Południowa, Nowy Meksyk i Teksas.

Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną

Uniwersum Twin Peaks w 1992 roku doczekało się również pełnometrażowego filmu, którego twórcą także był David Lynch. Będąca prequelem produkcja skupiła się na wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video