NASA uznała go za najbardziej realistyczny film sci-fi, a teraz ponoć stanie się serialem

Wygląda na to, że stacja Showtime podjęła się karkołomnego zadania stworzenia serialowej wersji jednego z najlepszych filmów sci-fi w dziejach. O jakie widowisko chodzi?

science fiction
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 17 marca 2023
18
Źrodło fot. Gattaca - Szok przyszłości, Andrew Niccol, Columbia Pictures Corporation, 1997
i

Gattaca – Szok przyszłości stał się jednym z bardziej uwielbianych filmów sci-fi swoich czasów. Niestety, kultowa produkcja przez te wszystkie lata pomimo starań nie zdołała przekształcić się we franczyzę... aż do teraz.

Serial Gattaca – garść szczegółów

Jak donosi portal Variety, stacja Showtime pracuje nad serialową adaptacją obrazu z 1997 roku. Choć szczegóły fabuły projektu pozostają nieznane, dowiedzieliśmy się, że za jego realizację będą odpowiadać zdobywcy nagrody Emmy za serial Homeland – Alex Gansa oraz Howard Gordon. Duet stworzy historię wspólnie z Craigiem Bortenem, który był nominowany do Oscara za scenariusz do filmu Witaj w klubie. Ekipa showrunnerów jest zatem niezwykle imponująca.

Wedle przekazanych informacji, produkcją serialu zajmie się Sony Pictures Television. Niestety w momencie pisania tej wiadomości zarówno przedstawiciele Showtime, jak i Sony nie potwierdzili oficjalnie doniesień dziennikarzy Variety.

Gattaca – fabuła filmu

Przypomnijmy, że akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Tytułowa Gattaca to potężna korporacja zajmująca się inżynierią genetyczną, która w założeniu miała pomagać stworzyć idealne społeczeństwo. Jak się jednak okazało plan miał poważną wadę – ludzie nie zaprzestali tradycyjnej prokreacji i wciąż rodziły się dzieci narażone na choroby genetyczne. Zaczęto więc dzielić ludzi na tych bez wad oraz „zwyczajnych”. Członkiem tej drugiej grupy jest Vincent Freeman (Ethan Hawke) – krótkowidz z wadą serca, który za wszelką cenę chce polecieć w kosmos. Umożliwić mu to może jedynie praca we wspomnianej korporacji. Mężczyzna obmyśla zatem plan pozwalający mu dostanie się w szeregi Gattaci. Z biegiem czasu dążenie do realizacji celu staje się dla Vincenta obsesją.

W oryginalnym obrazie, oprócz wspomnianego wcześniej Ethana Hawke’a, wystąpili m.in. Jude Law i Uma Thurman. Co ciekawe, widowisko nie odniosło wówczas kasowego sukcesu, zarabiając w Stanach Zjednoczonych zaledwie 12,5 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 36 mln dolarów. Jednak pozytywne recenzje i nominacja do Oscara sprawiły, że Gattaca stała się klasykiem kina sci-fi. Film zyskał również uznanie agencji NASA, która określiła go mianem najbardziej realistycznego dzieła z gatunku sci-fi.

Jeżeli nie mieliście jeszcze przyjemności obejrzeć Gattaca – Szok przyszłości, film możecie znaleźć w bibliotece Netfliksa.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Czy Diuna 3 powstanie? Denis Villeneuve zdradził plany odnośnie kontynuacji serii z Timothée Chalametem

Czy Diuna 3 powstanie? Denis Villeneuve zdradził plany odnośnie kontynuacji serii z Timothée Chalametem

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość