Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2023, 13:07

NASA uznała go za najbardziej realistyczny film sci-fi, a teraz ponoć stanie się serialem

Wygląda na to, że stacja Showtime podjęła się karkołomnego zadania stworzenia serialowej wersji jednego z najlepszych filmów sci-fi w dziejach. O jakie widowisko chodzi?

Źrodło fot. Gattaca - Szok przyszłości, Andrew Niccol, Columbia Pictures Corporation, 1997
i

Gattaca – Szok przyszłości stał się jednym z bardziej uwielbianych filmów sci-fi swoich czasów. Niestety, kultowa produkcja przez te wszystkie lata pomimo starań nie zdołała przekształcić się we franczyzę... aż do teraz.

Serial Gattaca – garść szczegółów

Jak donosi portal Variety, stacja Showtime pracuje nad serialową adaptacją obrazu z 1997 roku. Choć szczegóły fabuły projektu pozostają nieznane, dowiedzieliśmy się, że za jego realizację będą odpowiadać zdobywcy nagrody Emmy za serial Homeland – Alex Gansa oraz Howard Gordon. Duet stworzy historię wspólnie z Craigiem Bortenem, który był nominowany do Oscara za scenariusz do filmu Witaj w klubie. Ekipa showrunnerów jest zatem niezwykle imponująca.

Wedle przekazanych informacji, produkcją serialu zajmie się Sony Pictures Television. Niestety w momencie pisania tej wiadomości zarówno przedstawiciele Showtime, jak i Sony nie potwierdzili oficjalnie doniesień dziennikarzy Variety.

Gattaca – fabuła filmu

Przypomnijmy, że akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Tytułowa Gattaca to potężna korporacja zajmująca się inżynierią genetyczną, która w założeniu miała pomagać stworzyć idealne społeczeństwo. Jak się jednak okazało plan miał poważną wadę – ludzie nie zaprzestali tradycyjnej prokreacji i wciąż rodziły się dzieci narażone na choroby genetyczne. Zaczęto więc dzielić ludzi na tych bez wad oraz „zwyczajnych”. Członkiem tej drugiej grupy jest Vincent Freeman (Ethan Hawke) – krótkowidz z wadą serca, który za wszelką cenę chce polecieć w kosmos. Umożliwić mu to może jedynie praca we wspomnianej korporacji. Mężczyzna obmyśla zatem plan pozwalający mu dostanie się w szeregi Gattaci. Z biegiem czasu dążenie do realizacji celu staje się dla Vincenta obsesją.

W oryginalnym obrazie, oprócz wspomnianego wcześniej Ethana Hawke’a, wystąpili m.in. Jude Law i Uma Thurman. Co ciekawe, widowisko nie odniosło wówczas kasowego sukcesu, zarabiając w Stanach Zjednoczonych zaledwie 12,5 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 36 mln dolarów. Jednak pozytywne recenzje i nominacja do Oscara sprawiły, że Gattaca stała się klasykiem kina sci-fi. Film zyskał również uznanie agencji NASA, która określiła go mianem najbardziej realistycznego dzieła z gatunku sci-fi.

Jeżeli nie mieliście jeszcze przyjemności obejrzeć Gattaca – Szok przyszłości, film możecie znaleźć w bibliotece Netfliksa.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej