Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2021, 11:35

autor: Karol Laska

Gal Gadot chce zakończenia konfliktu Izraela z Palestyną. Media skrytykowały aktorkę

Gal Gadot, hollywoodzka gwiazda znana z filmów z serii Wonder Woman, wypowiedziała się na temat napiętej sytuacji w Izrealu i Palestynie. Jej zachowanie spotkało się z medialną krytyką.

Gal Gadot, aktorka znana przede wszystkim z roli Wonder Woman, co prawda zrobiła wielką karierę w Hollywood, ale nigdy nie zapomniała o swoich izraelskich korzeniach. Ostatnio zabrała nawet na Instagramie głos w sprawie brutalnego i pełnego ofiar konfliktu zbrojnego swojego kraju z Palestyną. Artystka wyraziła swój wielki smutek związany z całą sytuacją:

Gal Gadot chce zakończenia konfliktu Izraela z Palestyną. Media skrytykowały aktorkę - ilustracja #1
Wypowiedź Gadot. Źródło. Gal Gadot, Instagram

Moje serce krwawi. Mój kraj jest w trakcie wojny. Martwię się o moją rodzinę, przyjaciół i rodaków. Ten okrutny konflikt trwa już o wiele za długo. Izrael zasługuje na to, aby być wolnym i bezpiecznym państwem, podobnie nasi sąsiedzi. Modlę się za ofiary i ich bliskich, a także za zakończenie tego niewyobrażalnego zła. Modlę się o to, aby liderzy obydwu stron znaleźli rozwiązanie, abyśmy mogli żyć razem ze sobą w pokoju. Modlę się za lepsze dni.

Choć wypowiedź Gal Gadot nie jest w żadnym stopniu ofensywna, a nawet wręcz przeciwnie – wyraźnie akcentująca pacyfistyczne poglądy aktorki, to i tak spotkała się ona z ostrą krytyką aktywistycznej prasy. Jej komentarz uznany został chociażby przez dziennikarza Bena Nortona za słowa bez znaczenia. Zarzuca się jej także usprawiedliwianie działań zbrojnych swojego narodu i nieumiejętność opowiedzenia się po jednej ze stron (via Hollywood Reporter).

Czy odpowiednim zachowaniem jest jednak interpretowanie słów Gadot w ten sposób? Czy pacyfistyczna postawa musi być w tych czasach uważana za całkowicie bezkrytyczną? Nie zamierzamy udzielać odpowiedzi na te pytania, ale warto się nad nimi zastanowić. Wszelkiego rodzaju wojny są zawsze zdarzeniami tragicznymi i mamy nadzieję, że konflikt na Bliskim Wschodzie bardzo szybko złagodnieje i obędzie się bez większej liczby ofiar.

kalendarz wiadomości
2021
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3

4 5 6 7

8

9 10 11 12 13 14 15

16

17 18 19 20 21 22

23

24 25 26 27 28 29

30

31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.