Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2022, 12:10

autor: Ignacy Kruk

Ewan McGregor wyjaśnia, dlaczego w Obi-Wanie Kenobim zabrakło Yody

Choć w Obi-Wanie Kenobim powróciło wiele ikonicznych postaci z uniwersum Star Wars, zabrakło tam miejsca dla mistrza Yody. Ewan McGregor wyjaśnił powód jego nieobecności.

Źródło: Disney Plus

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące fabuły i finału serialu Obi-Wan Kenobi.

W nowej serii Disney+ oprócz Obi-Wana i Dartha Vadera fani Star Wars mogą zobaczyć wiele znajomych twarzy, a mimo to, tym razem na ekranie nie zobaczymy jednego z bardziej ikonicznych mistrzów Jedi. Mowa oczywiście o Yodzie, który, zdawać by się mogło, ma pełne prawo pojawić się w serialu opowiadającym o tym, co pozostało z zakonu Jedi po wydaniu przez Palpatine’a Rozkazu 66 i zdradzie Anakina.

Wielu fanów uniwersum może się zastanawiać, dlaczego Yoda, który jako jeden z nielicznych przetrwał wydarzenia z Zemsty Sithów, nie wsparł Obi-Wana w trudnym zadaniu ochrony Luke’a i Lei przed ich upadłym ojcem.

Jak jednak dowiadujemy się z rozmowy z Ewanem McGregorem przeprowadzonej podczas Jess Cagle Show (via ComicBook), powód tego stanu rzeczy jest dość prozaiczny, a mianowicie Obi-Wan nie może skontaktować się z Yodą, ani innymi Jedi, z uwagi na zagrożenie ze strony inkwizytorów.

Ewan McGregor wyjaśnił to w wywiadzie następująco:

[Obi-Wan – dop. red.] nie może skontaktować się ze swoimi mentorami. Nie może dotrzeć do Yody, ani żadnego innego Jedi, ponieważ boi się, że zdradzi swoją tożsamość.

W tamtych czasach, jeżeli Jedi użyłby mocy, inkwizytorzy mogliby to wyczuć i w końcu go znaleźć. To trochę tak, jakbyś użył telefonu, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jeżeli użyjesz Mocy, uruchomisz gdzieś jakiś alarm.

Kim są inkwizytorzy?

Inkwizytorzy to jednostka powołana w celu zwalczania niedobitków Jedi, którzy przetrwali Rozkaz 66. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ich w akcji w serialu Star Wars Rebels.

Co ciekawe, szeregi tej organizacji złożone są z byłych członków zakonu, którzy teoretycznie mogliby odnaleźć kryjówkę Yody na Dagobah, gdyby Obi-Wan spróbował się z nim skontaktować. Z drugiej jednak strony, skuteczność inkwizycji w serialu jest, delikatnie mówiąc, raczej niewielka, co poddaje w wątpliwość obawy Obi-Wana.

Może to nie Yoda, ale też dobrze...

Warto wspomnieć, że brak Yody może niektórym wynagrodzić finałowy odcinek serialu, w którym możemy zobaczyć inną, uwielbianą przez fanów, ikoniczną postać z uniwersum Star Wars.

Jeżeli już widzieliście finał Obi-Wana, co sądzicie o tym serialu i jego ostatnim epizodzie?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.